دستگیری همسر سابق به عنوان مزاحم اینترنتی در بوشهر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

سرپرست پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی در بوشهر که با ارسال پیام در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستگرام اقدام به ایجاد مزاحمت نموده بود توسط این پلیس خبر داد.

به گزارش آفتاب آبپخش،مهدی قاسمی  اظهار داشت: پلیس فتا استان بوشهر در پی شکایت زن جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای وی در فضای مجازی توسط افراد ناشناسی بلافاصله وارد عمل شد.

وی افزود: در اظهارات زن جوان مشخص شد، وی مدتی است از همسر خود طلاق گرفته و در حال حاضر قصد ازدواج با فرد دیگری داردکه این گونه مورد مزاحمت قرار گرفته است.

سرپرست پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: کاراگاهان این پلیس ، بلافاصله تیم عملیاتی تشکیل و اقدامات خود را آغاز کردند و با پیگیری‌ها و تحقیقات تخصصی در این راستا دو نفر متهم شناسایی شد که با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا استان بوشهر فراخوانده شدند.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد یکی از متهمان همسر سابق زن جوان بوده و متهم دیگر دوست همسر سابق بوده است.

قاسمی عنوان کرد: هر دو متهم در وهله اول منکر هر گونه جرمی شدند اما همسر سابق پس از مواجهه با شواهد و مستندات گردآوری شده، لب به اعتراف گشود.

وی عنوان کرد: به دلیل آن که شاکی قبلا همسر وی بوده و در حال حاضر قصد ازدواج دارد از طریق شبکه اجتماعی موبایلی متن و پیام‌هایی به منظور انتقام و برهم زدن آرامش زندگی‌اش ارسال می‌کردم و چون فکر نمی‌کردم توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوم از دوستم نیز خواستم برای وی ایجاد مزاحمت نماید.

سرپرست پلیس فتا استان بوشهر ادامه داد: متهم دیگر نیز در اظهارات خود عنوان داشت فریب او را خوردم و به من اطمینان داده بود هیچ گونه رد و اثر قابل شناسایی به جای نمی‌ماند.

قاسمی افزود: هر دو متهم که از کرده خود نادم و پشیمان بودند به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذی‌صلاح داده شدند.

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: فردی که موجب ایجاد مزاحمت اینترنتی برای فردی دیگر شود طبق قانون جرایم رایانه ایی به حبس از سه ماه تا دوسال یا جزای نقدی یا هر دو آن محکوم می گردد.