آخرین مطالب

شروع دور اول آبیاری نخیلات شبکه آبپخش با رها سازی آب از سد رئیسعلی دلواری

به گزارش آفتاب آبپخش به نقل از  روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر  سید مهدی موسوی از شروع دور اول آبیاری نخیلات شبکه آبپخش از پنج شنبه سی ویکم فروردین ماه سال جاری با رها سازی آب از سد رئیسعلی دلواری خبر داد و افزودبا شروع دور آبیاری بیش از یک میلیون اصله نخل در شبکه آبپخش آبیاری خواهد شد .

مدیــر عامــل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر اظهار داشت : هر چند بارندگی های خوبی اخیراً در استان بوشهر صورت گرفته اما با توجه به خشکسالی های گذشته ومحدودیت منابع آب استان و خالی بودن  دو سوم  از حجم ذخیره سد رئیس علی دلواری توزیع حجمی و ساعتی آب یک ضرورت است .

oil1_img_3520.jpg

موسوی همفکری و مشارکت باغداران را در اجرای عادلانه توزیع آب نخیلات شبکه آبپخش بسیار موثر دانست و افزود : باغداران عزیز می توانند با لایروبی کانال های فرعی خود باعث افزایش راندمان انتقال آب و کوتاه تر شدن دور آبیاری نخیلات در منطقه گردند . این مقام مسئول تصریح کرد : باغداران با صبر و حوصله  همکاری لازم را با مامورین توزیع آب داشته باشند و به حقوق حقه خود قانع بوده تا در روند منظم آبیاری نخیلات خللی ایجاد نگردد .

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر عنوان کرد : در صورت مشاهده هر گونه تخلف در امر توزیع آب با متخلفین طبق ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب برخورد خواهد شد . وی از کشاورزان خواست ضمن صرفه جویی در مصرف آب با پرداخت به موقع آب بهاء متولیان بخش را در انجام خدمات بهتر و مطلوب تر یاری نمایند .

2mdx_img-20170419-wa0060.jpg