آخرین مطالب

حضورگروه هنری طنز سپنتا از آبپخش اختتامیه دومین سری مسابقه عکس چاخته برگزار شد+ تصاویر

گروه هنری طنز سپنتا از آبپخش به اجرای تئاتر طنز با موضوع آسیبهای فضای مجازی پرداختند که با استقبال مردم مواجه شد

به گزارش آفتاب آبپخش،در آستانه روز ملی خلیج فارس جشن اختتامیه دومین سری مسابقه عکس تلگرامی چاخته با عنوان #اینجو_بهاره با حمایت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری بندر بوشهر پنجشنبه شب 7 اربیبهشت 96 با حضور پرشور مردم از اقصی نقاط استان، و جمعی از هنرمندان و شرکت کنندگان مسابقه و با مجری گری آرش شبانکاره از مجریان توانمند صداوسیما، در محل پارک جفره علیباش بوشهر برگزار شد.

پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی، کلیپی از عکسهای منتخب ارسالی مخاطبان همراه با توضیحات و معرفی سازمان مردم نهاد چاخته پخش شد که مورد توجه حضار قرار گرفت.

در ادامه دبیر مسابقه تلگرامی چاخته توضیحاتی از روند برگزاری و اهداف مسابقات عکس چاخته ارائه کردند.

 

حمیدرضا قائد با توضیح ایده اولیه راه اندازی مسابقه عکس چاخته، هدف از برگزاری این مسابقات را معرفی هویت بومی و افتخارات استان بوشهر و همچنین شناخت جاذبه ها و تاریخ و فرهنگ این استان معرفی کرده و ضمن عرض تشکر از همه کسانی که در این مسابقه شرکت کرده بودند، بیان کرد: در سری دوم مسابقه عکس چاخته با عنوان اینجو_بهاره، حدود 2000عکس از تمام نقاط استان به مسابقه ارسال شد که حدود 800 هزار بازدید داشته اند.

در ادامه شاهرخ سروری از مجریان توانمند صدا و سیمای استان ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان مسابقه چاخته و همچنین مردم استان که با همدلی و همکاری قدمی هرچند کوچک در معرفی هویت های بومی،اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری استان گذاشتند،از هم استانی های بوشهری دعوت کرد که پا به پای این کمپین برای معرفی استانشان به ایران و جهان قدم بگذارند.

در ادامه گروه هنری طنز سپنتا از آبپخش به اجرای تئاتر طنز با موضوع آسیبهای فضای مجازی پرداختند که با استقبال مردم مواجه شد.

همچنین در این جشن از اثر فاخر هنری، نقاشی دیجیتال #نبرد_بست_چغادک اثر هنرمند هم استانی رضا اسمعیل‌پور با حضور  شجاع رئیس اداره کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان بوشهر ، شاهرخ سروری هنرمند و مجری صداوسیما و ایمان میرشکاری رونمایی و از خالق این اثر تقدیر شد.

اسمعیل پور ضمن توضیحاتی راجع به این اثر هنری از تولید یک کمیک موشن(انیمیشنی دو بعدی) با موضوع حماسی و معرفی هویت ها و مفاخر استان بوشهر خبر داد.

 

همچنین از  سروری ، میرشکاری، شجاع معاون سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر و قبادی مسئول روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری بوشهر به نمایندگی از صفرزاده مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی بوشهر تقدیر بعمل آمد.

بخش بعدی مراسم به معرفی بیست نفر برتر در بخش آراء مردمی مسابقه چاخته و همچنین معرفی چهار اثر برتر هنری و هفت اثر شایسته تقدیر به تشخیص داوران مسابقه که از اساتید عکاسی استان بوشهر بودند اختصاص یافت. از سه نفر برتر بخش رای مردمی و چهار نفر برتر بخش هنری با دعوت به آمدن روی سن و اهدای لوح سپاس و جایزه ویژه تقدیر شد.

همچنین از سید محمد فاطمی و سعید عرب زاده از داوران مسابقه، تقدیر شد.

 

در این جشن از هنرمند طنزپرداز و شخصیت محبوب کلیپ های چاخته، حسن‌علی بحرینی ملقب به #عامو_مسعود نیز تقدیر شد.

 

درپایان با قرعه کشی در حضور شرکت کننده ها، از بین عکسهای مسابقه که به حد نصاب آرا رسیده بودند، برندگان رتبه 21م تا 73م بخش آراء مردمی انتخاب و معرفی شدند.

 

 

 

بخشی از عکسهای مراسم: