آخرین مطالب

ایستگاه پمپاژ نخلستان در بخش سعدآباد با چهار الکتروپمپ وارد مدار شد

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: ایستگاه پمپاژ نخلستان در بخش سعدآباد شهرستان دشتستان با چهار الکتروپمپ وارد مدار شد

به گزارش آفتاب آبپخش،مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس بیان داشتن ایستگاه پمپاژ نخلستان در بخش سعدآباد با چهار الکتروپمپ وارد مدار شد.

سید مهدی موسوی  اظهار داشت:  باتوجه به کاهش کم سابقه آورد آب رودخانه دالکی ، ایستگاه پمپاژ نخلستان در بخش سعدآبد با ۴ الکتروپمپ وارد مدار شد.

وی افزود: این موتورپمپ‌ها با هدف جبران کمبود آب جهت آبیاری نخیلات  شبکه دالکی با دبی یک متر مکعب بر ثانیه از روز گذشته وارد مدار گردی شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر با اشاره به این که آب ورودی به شبکه ایستگاه پمپاژ نخلستان از رودخانه شاپور تزریق می‌شود، تصریح کرد: با در نظر گرفتن سهمیه آب نخیلات شبکه آب‌پخش به میزان ۶متر مکعب بر ثانیه ، میزان آب تزریق شده به ایستگاه پمپاژ نخلستان صرفا جهت آبیاری نخیلات مقطع شماره ۴شبکه آبیاری دالکی پیش‌بینی شده و باغداران شبکه آب‌پخش هیچ دغدغه‌ای بابت آب تخصیصی خود نداشته باشند.

موسوی اظهار داشت: با توجه به فصل گرما و تابستان پیش‌رو، باغداران نسبت به بهینه مصرف کردن آب از هیچ کوششی دریغ نکنند وبا مشارکت و هم‌فکری خود متولیان توزیع آب را در اجرای هر چه بهتر توزیع عادلانه آب یاری کنند.

وی ضمن دعوت همه باغداران و کشاورزان به همکاری با مامورین توزیع آب، عنوان کرد : در صورت مشاهده هر گونه تخلف در امر توزیع آب با متخلفین طبق ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب برخورد خواهد شد.

موسوی پرداخت به موقع آب بهاء از سوی باغداران را در انجام خدمات بهتر و بیشتر موثر دانست و افزود: با توجه به بالا بودن هزینه‌های تعمیر و نگهداری شبکه‌های آبیاری و زهکشی و ایستگاه‌های پمپاژ، پرداخت به موقع آب‌بهاء می‌تواند نقش مهمی در حفاظت و صیانت از تاسیسات آبیاری داشته باشد.

گفتنی است شبکه دالکی دارای تعداد یک میلیون و 300 هزار اصله نخل بوده که تعداد 330 هزار اصله نخل در سعداباد، روستای درودگاه، روستای جتوط و روستای آل‌یوسفی سفلی از طریق ایستگاه پمپاژ نخلستان مشروب می‌شود.