آخرین مطالب

سرداررزمجو: فتح خرمشهر حماسه‌ای تکان دهنده‌ای در تاریخ پس از انقلاب بوده است

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فتح خرمشهر حماسه‌ای تکان دهنده در تاریخ پس از انقلاب بوده است که امروز بعد از 35 سال با یادآوری آن قلب ها را تسخیر می‌کند.

به گزارش  آفتاب آبپخش،، علی رزمجو امروز در نشست خبری به مناسبت فتح خرمشهر در سوم خرداد سال 1361 اظهار داشت : فتح خرمشهر حماسه‌ای تکان دهنده و بسیار عمیق در تاریخ پس از انقلاب است که امروز بعد از 35 سال با یادآوری آن قلب‌ها تسخیر می‌شوند.

وی افزود: در این روز رزمندگان اسلام، با فداکاری و جانفشانی که از خود به یادگار گذاشتند برگ زرینی از جوانمردی، رشادت و فداکاری فرزندان این آب و خاک را به منصه ظهور گذاشتند تا هر زمان که از آنها یاد می‌شود درخشش آن، به مانند نگینی درخشان در تاریخ هشت سال دفاع مقدس سوم از خود نور ساطع کند.

 

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: روز سوم خرداد یادآور همدلی و وحدت بین مردم و نیروهای مسلح بود که توانستند در سایه توجه به دستورات امام راحل، دشمن را مغلوب و سربلندی و افتخار را برای کشور به ارمغان آورند.

وی ادامه داد: رزمندگان دیروز که دلاورانه خرمشهر را آزاد کردند، امروز در کنار جوانان برومند و با آمادگی کامل از حیث تجهیزات و اشرافیت اطلاعاتی بر منطقه خلیج فارس آماده دفاع از دست‌آوردهای انقلاب اسلامی هستند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: نیروهای مسلح به ویژه منطقه دوم نیروی دریایی در راستای افزایش آمادگی و ارتقاء توان بازدارندگی رزمایش های مختلف را در دستور کار دارند.

رزمجو افزود: برای بزرگداشت روز سوم خرداد ماه روز آزادی خرمشهر ویژه  برنامه های متفاوتی از جمله برگزاری نشست‌های بصیرتی، غبارروبی از قبور مطهر شهدا و صبح‌گاه مشترک با حضور کلیه نیروهای نظامی و انتظامی حاضر در استان انجام می‌شود.