آخرین مطالب

بخشدار آبپخش در همایش گلریزان مطرح کرد،وجود 2 زندانی جرایم غیرعمد دربخش آبپخش

آفتاب آبپخش،بخشدار آبپخش از وجود 2 زندانی جرایم غیرعمد این بخش در زندان خبر داد و گفت : خیرین می‌توانند بعد از این جشن نیز با حضور در بخشداری برای آزادسازی این زندانیان کمک کنند.وی افزود: برای آزادی یکی از زندانیان که جوانی 26ساله و سرپرست خانواده است مبلغ 70 میلیون دیگر نیاز هست تا پس از سه سال به آغوش خانواده‌اش باز گردد که از خیرین بخش انتظار می‌رود که در این زمینه همکاری لازم انجام شود تا با پایان ماه مبارک رمضان شاهد آزادی این جوان باشیم.


آفتاب آبپخش،علی مردانلو  اظهار داشت: با حضور مسوولین و کارکنان ادارات، دهیاران و شوراها و حضور گسترده مردمی، همایش گلریزان شهر آب پخش برگزار شد که طی آن خیرین مبلغ هشتاد میلیون ریال برای  آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا کردند که نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است.

وی با بیان این که در شب‌های قدر قرار داریم، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم سفارش به انفاق و سرمایه‌اندوزی برای آخرت می‌کند و در جامعه ما هستند کسانی که به کمک و حمایت ما نیازمندند و اگر به آنها کمک نکنیم و مشکل‌شان را برطرف نکنیم، در زندان‌ها به دلیل بدهی اندک مالی گرفتار باقی می‌مانند.

بخشدار آبپخش شهرستان دشتستان تصریح کرد: خانواده‌های افراد زندانی جرائم غیرعمد در بیرون از زندان در برابر انبوهی از مشکلات و محرومیت‌ها دچار آسیب‌های جدی می‌شوند که آزادسازی این زندانیان توسط خیرین و اقشار مختلف مردم در جشن گلریزان باعث شده  که علاوه بر این که ماه رمضان به ماه رحمت و مغفرت الهی مشهور شده، به ماه آزادی زندانیان دربند نیز شناخته شود.

وی ادامه داد: جشن گلریزان نباید منحصر به ماه مبارک رمضان باشد و باید برای کمک به همنوع در جشن گلریزان فرهنگ‌سازی کنیم تا همه مردم برای آزادی زندانیانی که در حوادث به طور ناخواسته گرفتار شده‌ مشارکت کنند.

مردانلو یادآور شد: تشکل‌های مردم نهاد و غیردولتی نیز باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند و باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم خود احساس تکلیف کرده و به قضیه ورود نمایند. 

بخشدار آبپخش  بیان کرد: شایسته است آن دسته از افرادی که در جامعه  دارای نفوذ کلام و تاثیرگذاری هستند در موضوع دستگیری از نیازمندان تبلیغ کنند تا زکات آبرویشان را پرداخت کذرده باشند.

وی  عنوان کرد: از مومنین انتظار می‌رود در خصوص جذب کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان غیرعمد تبلیغ کرده و نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی در مساجد و محافل مذهبی با ستاد دیه همکار نمایند.

مردانلو کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را سنتی نیک و پسندیده دانست و گفت: خوشبختانه مردم خیر و نیک‌اندیش بخش آب‌پخش شهرستان دشتستان همواره در تمامی امور خیریه حضوری پرشور از خود نشان داده و قطعا در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نیز شاهد این نیک اندیشی خواهیم بود.

بخشدار آبپخش از وجود 2 زندانی جرایم غیرعمد این بخش در زندان خبر داد و گفت : خیرین می‌توانند بعد از این جشن نیز با حضور در بخشداری برای آزادسازی این زندانیان کمک کنند.

وی افزود: برای آزادی یکی از زندانیان که جوانی 26ساله و سرپرست خانواده است مبلغ 70 میلیون دیگر نیاز هست تا پس از سه سال به آغوش خانواده‌اش باز گردد که از خیرین بخش انتظار می‌رود که در این زمینه همکاری لازم انجام شود تا با پایان ماه مبارک رمضان شاهد آزادی این جوان باشیم.