آخرین مطالب

پتروشیمی دشتستان، در مکان دیگر در شهرستان دشتستان ایجاد میشود

به گزارش آفتاب آبپخش،وی گفت: قرار شد این پروژه در مکان دیگر در شهرستان دشتستان ایجاد شود و با مکان یابی مناسب کلنگ آن در آینده در منطقه دیگر زده شود.


به گزارش آفتاب آبپخش،محمدباقر سعادت عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به حواشی پیش آمده در سفر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان دشتستان و ممانعت مردم آبپخش این شهرستان از آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی توسط وزیر گفت: مردم منطقه معتقد هستند که پتروشیمی برای آنجا آلایندگی ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل نمی خواستند تا کلنگ احداث آن زده شود.

وی با بیان اینکه توسط مسئولین امر برای مردم توضیح داده شد که این پتروشیمی آلایندگی نخواهد داشت، گفت: مردم از توضیحات داده شده قانع نشدند و به همین دلیل کلنگ آن به زمین زده نشد.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر مردم، اعضای شورای اسلامی و همچنین امام جمعه آن منطقه نسبت به این موضوع معترض بودند و به همین دلیل وزیر صنعت هم از کلنگ زنی پروژه خودداری کرد.

سعادت تصریح کرد: هدف اینجانب بعنوان نماینده، وزیر و دیگر مسئولین کمک به مردم، ایجاد رفاه برای و تامین رضایت آنهاست و وقتی مردم نمی خواهند که پروژه ای در منطقه آنها احداث شود، ما اصراری نداریم.

وی گفت: قرار شد این پروژه در مکان دیگر در شهرستان دشتستان ایجاد شود و با مکان یابی مناسب کلنگ آن در آینده در منطقه دیگر زده شود.