آخرین مطالب

با حضور سردار فدوی؛ مراسم تکریم و معارفه فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه برگزار شد/عکس

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سردار علی رزمجو فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، ناوسالار یکم پاسدار سالار زیراهی به عنوان فرمانده جدید این منطقه معارفه شد.


به گزارش آفتاب آبپخش،با حضور سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان نظامی و انتظامی و مسئولان استان بوشهر، مراسم تودیع و معارفه فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

سردار علی رزمجو پیش از ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، با گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: به دلیل وظیفه سختی که منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بر عهده دارد، فعالیت‌ها در این بخش بسیار گسترده بوده است.

وی اضافه کرد: با تلاش همه جانبه فرماندهان، مدیران و کارکنان در بخش‌های مختلف فرماندهی، نمایندگی ولی فقیه و حفاظت اطلاعات منطقه دوم نیروی دریایی سپاه فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

سردار رزمجو افزود: در ارزیابی‌های مختلف به عمل آمده از قرارگاه مرکزی ستاد کل سپاه، نیروهای مسلح سپاه نیرو دریایی در جشنواره مالک اشتر در سال‌های اخیر رتبه‌های اول و یا دوم را کسب کرده‌ایم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون اشراف اطلاعاتی و عملیاتی  در منطقه وجود دارد.

وی افزود: اکنون وضعیت استقرار در جزایر، سواحل، ناوتیپ‌ها، ناوگروه‌های موشکی، پهپادها و پدافند غیر عامل غیر قابل مقایسه با گذشته است.

سردار رزمجو ادامه داد: با حمایت‌های ستادی صدها میلیارد تومان صرف ساخت و سازها و آبادانی سواحل و جزایر شده است.

وی دستگیری تفنگداران آمریکایی را یکی از افتخارات انقلاب دانست و افزود: این اقدام موجب این شد که نه تنها در ایران بلکه در دنیا و به ویژه جهان استکبار در راس آن آمریکا اقتدار ایران نشان داده شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس تاکنون استکبار ایستادگی جوانان ما را در دفاع از کشور را دیدند.

وی افزود: این حرکت نه تنها به واسطه وجود تجهیزات باعث این افتخار بود بلکه پشتوانه قرآن و دینی بوده است.

وی افزود: راه‌اندازی مدارس شجره طیبه و بیت‌الزهرا، رها سازی ۹ هکتار از زمین‌های منطقه، قرار دادن ۳۰ موج شکن در سواحل و ساخت ۳۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد از جمله فعالیت‌های انجام شده بوده است.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سردار علی رزمجو فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، ناوسالار یکم پاسدار سالار زیراهی به عنوان فرمانده جدید این منطقه معارفه شد.