آخرین مطالب

استاندار بوشهر: منطقه آزاد بوشهر،شهرستان دشتستان را فرا می‌گیرد

استاندار بوشهر گفت: به زودی منطقه آزاد تجاری بوشهر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی وارد صحن علنی می‌شود که حدود آن از جزیره نگین و جزیره شیف در شهرستان بوشهر تا روستای گزبلند در شهرستان دشتستان است.


به گزارش آفتاب آبپخش، مصطفی سالاری  در نشست با فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان دشتستان اظهار داشت: در حالی که شهرستان تنگستان دارای 62 میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته بوده است با افزایش تقریبا دو و نیم برابری در سال جاری به 150 میلیارد تومان افزایش یافت که می‌تواند در عمران و آبادانی این شهرستان موثر باشد.

وی افزود: گستردگی این شهرستان به عنوان پهناورترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان در استان بوشهر، مطالبات جدی را پیش پای مسوولان این شهرستان قرار داده که سعی شده با افزایش منطقی اعتبارات آن بر اساس شاخص جمعیتی و گستره جغرافیایی به مطالبات مردم رسیدگی شود.

استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت پروژه‌های شهرستان دشتستان تصریح کرد: در این شهرستان پروژه‌های متعددی در حال اجراست که با تزریق اعتبارات امسال شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

وی بیان کرد: تقویت آب‌های زیزمینی با احداث سدهای کوچک و طرح‌های اّبخیزداری با اعتباری کعدل 55 میلیارد تومان، اجرای طرح دهکده گردشگری برازجان، تعریض و رفع نقاط حادثه‌خیز قطعه اهرم به برازجان از اتوبان اهرم به بندر دیلم و ساخت بیمارستان 17 شهریور با اعتبار مصوب 8 میلیارد تومان از عمده فعالیت‌های عمرانی در سال جدید در سطح شهرستان دشتستان است.

سالاری ادامه داد: با روالی که مردم برای جانمایی پتروشیمی دشتستان از خود بروز دادند دیگر دخالتی در مکان‌یابی اجرای پروژه‌های بخش خصوصی نمی‌کنیم و آن را واگذار به تصمیم سرمایه‌گذار و انتخاب مردم می‌کنیم 

استاندار بوشهر یادآور شد: در راستای توسعه متوازن شهرستان‌های استان بوشهر با تجمیع اعتبارات عوارض ارزش افزوده و آلایندگی به جای تخصیص این اعتبارات به شهرستان‌های میزبان صنایع آلاینده سعی می‌شود که این اعتبار که امسال 400 میلیارد تومان است در کل استان بوشهر توزیع شود.

وی عنوان کرد: با توجه به مشکلات کم‌آبی که بخش‌هایی از شهرستان دشتستان را در ایم تابستان فرا می‌گیرد سعی شده از ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌ها در این شهرستان نیز استفاده شود که می‌تواند تا حدود زیادی این مشکل را کاملا از بین ببرد.

سالاری با اعلام این که شهرستان دشتستان نیز در طرح پیشنهادی منطقه آزاد تجاری بوشهر سهمی دارد، عنوان کرد: به زودی منطقه آزاد تجاری بوشهر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی وارد صحن علنی می‌شود که حدود آن از جزیره نگین و جزیره شیف در شهرستان بوشهر تا روستای گزبلند در شهرستان دشتستان است.