آخرین مطالب

طرح پایلوت اصلاح شیوه آبیاری نخیلات در آبپخش در هفته دولت به بهره برداری می رسد

ارسلان زارع در بخشی از سخنان به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیز پرداخت و اجرای طرح تحول کشاورزی ( طرح نخلستان ) در دولت دوازدهم از مهمترین برنامه های اقتصادی در دشتستان قلمداد کرد و گفت: طرح پایلوت اصلاح شیوه آبیاری نخیلات در آبپخش در هفته دولت به بهره برداری می رسد و طرح 2400 هکتاری سعدآباد نیز آغاز شده است.


آفتاب آبپخش،فرماندار دشتستان در نشستی که به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری دشتستان برگزار گردید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهید صارمی ، تبریک روز خبرنگار و تشکر از خدمات شایسته مدیران مسئول، سردبیران، خبرنگاران و همه اصحاب رسانه گفت: اگرچه دنیای معاصر را با عناوین گوناگون از جمله صنعتی، فراصنعتی ، عصر تکنولوژی و عصر فضا نام نهاده اند اما آنچه بیشتر مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته است عنوان و نام عصر ارتباطات و فن آوری اطلاعات است.
فرماندار دشتستان افزود: اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران در مسیر پر ارج خبرنگاری و اطلاع رسانی در تولید اخبار و اطلاعات گوناگون و انتشار آنها نقش اساسی دارند.
ارسلان زارع در ادامه گفت: شما خبرنگاران با حرفه ی سختی که پیشه کرده اید قطعا عشق، هنر و دلسوزی نسبت به جامعه و کشورتان، موجب شده است که با پشتکار و انگیزه وافر به راه ارزشمند خود ادامه دهید.
فرماندار دشتستان به وجود امنیت و آرامش اجتماعی شهرستان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: در چهار ماه و نیم سال جاری نیز همچون سال گذشته شاهد بهبودی شاخص های امنیتی شهرستان هستیم و جرائم خشن نیز نسبت به مدت مشابه قبل 30 درصد کاهش یافته است.
رئیس شورای تامین شهرستان به آمار کشفیات جرائم خشن و عادی نیز اشاره و گفت : از سال گذشته تا کنون کشفیات به حدود 94 درصد رسیده که از میانگین کشوری بالاتر است.


رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به افزایش 83 درصدی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دشتستان از محل اعتبارات استان و 3 درصد نفت و گاز، اظهار امیدواری کرد یکصد و پنجاه میلیارد تومان به انضمام اعتبارات ملی، نقش موثری در تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام دشتستان داشته باشد.
ارسلان زارع در بخشی از سخنان به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیز پرداخت و اجرای طرح تحول کشاورزی ( طرح نخلستان ) در دولت دوازدهم از مهمترین برنامه های اقتصادی در دشتستان قلمداد کرد و گفت: طرح پایلوت اصلاح شیوه آبیاری نخیلات در آبپخش در هفته دولت به بهره برداری می رسد و طرح 2400 هکتاری سعدآباد نیز آغاز شده است.
فرماندار دشتستان با اظهار رضایت از فعالیت فعلی پیمانکار سد دالکی نیز گفت: ان شاالله این سد در دولت دوازدهم تکمیل می شود.
رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتستان در خصوص کمبود منابع آب و لزوم صرفه جویی مصارف خانگی و کشاورزی، گفت: امسال در تخصیص اعتبارات، فصل آب از اولویت برخوردار بوده است ، چرا که در نشست های هم اندیشی مردم با استاندار محترم نیز مورد توجه بوده است.
زارع در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد احتمال تبدیل روستایی به شهر در شهرستان، پتروشیمی ، تکمیل جاده برازجان – گناوه و بیمارستان 17 شهریور نیز گفت: وزارت کشور در خصوص روستاهایی که از شاخص های شهر شدن برخوردار و اکثریت مردم آن روستا خواهان تبدیل شدن به شهر باشند، اقدام می کند.
در جانمایی پتروشیمی دشتستان نظری نداریم. بدیهی است سرمایه گذار در محل مناسب که توجیه اقتصادی و فنی داشته و امنیت سرمایه گذاری اش را احساس کند، سرمایه گذاری و طرح را اجرا می کند.
پروژه بزرگراه نیز با تامین اعتبار مجدد فعال می شود.
چهل میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 17 شهریور با پیگیری های استاندار محترم و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز ابلاغ گردید که درآینده ای نزدیک عملیات اجرایی آن شروع می شود.
در پایان این نشست با اهدای لوح سپاس از خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.