آخرین مطالب

احیای فرهنگ دفاع مقدس در راهیان نور به فرهنگ غنی حماسی تبدیل شود+تصاویر

سردار رزمجو گفت: تاثیر فرهنگ جهاد و دفاع مقدس و احیای آن در راهیان نور در تحکیم هویت ملی و انقلاب اسلامی ما برای نسل جوان و نسل های آینده موضوعی که باید به یک فرهنگ غنی حماسی تبدیل شود.


به گزارش آفتاب آبپخش، مراسم تجلیل از دست اندر کاران راهیان نور و خادمین شهداء توسط ساطمان اردویی و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با عنوان همایش تجلی اخلاص با حضور فرماندهی و مدیران ارشد سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، فرماندهی منطقه دوم دریایی سپاه، مدیران و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، خادمین شهداء، دانش آموزان و روحانیون و راویان برگزار شد.

علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با گرامی داشت یاد و نام شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، گفت: دفاع مقدس یک قطعه بسیار مهم یا شاید مهمترین قطعه تاریخ انقلاب اسلامی است و بدون حفظ اثار شهداء که وظیفه زنده نگه داشتن آن به عهده داریم هیچ حرکتی امکان پذیر نیست.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار کرد: آثار و یاد و خاطره شهدا باید در جامعه ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد تا موقعیت های چشم گیر حاصل شود.

رزمجو افزود: حماسه آفرینی شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس و امروز به عنوان مدافعان حرم درهم آمیخته شده است تا امروز انقلاب اسلامی باشکوهترین و با نفوذترین انقلاب دنیا باشد.

وی بیان کرد: مگر می شود رشادت های رزمندگان را با مسائل مادی مقایسه کرد، رزمندگان اسلام در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی را رقم زدند که امروز در دنیا بهترین نقش افرینی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره دارد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بیان کرد: فرهنگ جهاد و دفاع مقدس باید در قالب راهیان نور احیاء شود و به نسل جوان فرهنگ حماسی انتقال داده شود و همچنان روحیه ایثار و شهادت باید مهمترین موضوعات در راهیان نور باشد.

رزمجو تصریح کرد: انتقال میراث گرانبهاء دوران دفاع مقدس از طریق راهیان نور میسر است و تحکیم پیوند ارزش ها و فرهنگ نسل جوان امروز و حماسه سازان دوران دفاع مقدس در اقشار مختلف مردم از حبیب ابن مظاهر تا علی اکبرها در این کاروان های راهیان نور گره خورده است.

استان بوشهر در سه حوزه اعزام راهیان نور دارد

عبدالهادی صبحانی خواه مسئول سازمان اردویی و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: امروز در جمع عزیزانی حضور داریم که با اخلاص خود در راهیان نوز حضور می بابند و به عنوان سفیران فرهنگی در ایثار و شهدات را به جامعه منتقل می کنند.

مسئول سازمان اردویی و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار کرد: راهیان نور در استان بوشهر به سمت جنوب، غرب و دریا صورت می گیرد که اعزام های دانشجویی، دانش آموزی و سایر اقشار حضور دارند.

صبحانی خواه با بیان اینکه سال گذشته استان بوشهر جزء استان های برتر در قرارگاه راهیان نور بوده است، افزود: در سال گذشته مجموعه اعزام های عموم مردم به راهیان نور 33هزار نفر بوده است و بیش از 36هزار نفر در اردوگاه اسکان داده شده است.

وی تصریح کرد: در اردوهای راهیان نور یکی از اقدامات فرهنگی که انجام می شود جمع آوری دل نوشته، فیلم های کوتاه و تصاویر زائرین است که علاوه بر اینکه آرشیو می شود به جشنواره ها نیز ارسال و به برگزیده گان هدایایی داده می شود.

اعزام 42هزار دانش آموز به راهیان نور

سیروس فتحی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش با گرامی داشت یاد شهداء گفت: کلمه اصلی و کلیدی در راهیان نور ایجاد زمینه برای ضیافت با معرفت است و در تلاش هستیم دانش آموزان به بهترین شکل ممکن درس ایثار و شهادت را بیاموزند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش اظهار کرد: طی 4سال گذشته بیش از 42هزار دانش اموز به همراه مربیان و مدیران به راهیان نور اعزام شده اند که در سال تحصیلی جدید از 12مهرماه کاروان های دانش آموزی آغاز خواهد شد.

فتحی افزود: در سال تحصیلی گذشته بیش از 2هزار دانش آموز در عملیات فرهنگی راهیان نور اعزام شده اند و استان بوشهر در سال گذشته جزء اولین استانی بود که اعزام دانش آموزان به راهیان نور داشته است.

اعزام 479هزار نفر به راهیان نور دریایی

زیراهی فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی زمانی رخ داد که کشورهای استعماری در حال تقسیم کشورهای ضعیف بودند، گفت: در دوران دفاع مقدس مردم ایران خوب درخشیدند و استان بوشهر نیز به لحاظ جمعیتی بیشترین اعزام داشته است.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه اظهار کرد: مردم استان بوشهر در دوران دفاع مقدس از زمین و دریا در حل دفاع بودند و در عملیات های خیبرف کربلای 3،4،5 حضور داشتند و در دریا نیز حماسه نادر مهدوی رخ داد.

زیراهی افزود: حرکت راهیان نور حماسه آفرین و امینت ساز است و با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی بین نوجوانان و جوانان می توان بهترین آرامش را به جامعه هدیه داد.

وی بیان کرد: سالانه از اسفندماه تا فروردین ماه راهیان نور دریایی آغاز می شود و مهمانان بسیار زیادی از استان های دیگر کشور از بوشهر به منطقه عملیاتی خارگ اعزام می شوند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه عنوان کرد: تا کنون بیش از 479 هزار اعزام راهیان نور داشته ایم که  341هزار اعزام مربوط به اعزام به جزیره خارگ است و همه اعزام ها با اکیب های ایمنی، غواص و پزشکی صورت می گیرد.