آخرین مطالب

رئیس پلیس فتا استان بوشهر: پسر جوان به جرم مزاحمت در شبکه های اجتماعی روانه زندان شد

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی در بوشهر خبر داد که با ارسال پیام در یکی از شبکه های اجتماعی موبایلی اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت به یکی از دوستان خود کرده بود.


آفتاب آبپخش،مهدی قاسمی صبح امروز اظهار داشت: پلیس فتا این استان در پی شکایت پسر جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید غیراخلاقی به وی در فضای مجازی،  بلافاصله وارد عمل شد.

وی افزود: در اظهارات این جوان مشخص شد، مدتی است فرد ناشناسی از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه ایجاد مزاحمت نموده و وی را تهدید غیراخلاقی می‌کند که باعث برهم خوردن آسایش و امنیت روانی خانواده‌اش شده است .

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: کاراگاهان این پلیس، بلافاصله اقدامات خود را آغاز کرده و با انجام تحقیقات تخصصی در کمترین زمان ممکن با استفاده از سرنخ های دیجیتالی، مزاحم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس انتقال دادند.

این مقام انتظامی افزود: متهم در وهله اول منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد  اما پس از مواجهه با شواهد و مستندات گردآوری شده، لب به اعتراف گشود.

قاسمی عنوان کرد: متهم اعتراف کرده که با توجه به این که شاکی در گروه‌های دوستی در شبکه اجتماعی به من توهین نموده بود من نیز با انگیزه انتقام، اقدام به مزاحمت و تهدید به طور ناشناس در فضای مجازی نمودم و هیچگاه فکر نمی‌کردم شناسایی شوم.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر یادآور شد: متهم که از کرده خود نادم و پشیمان بود به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذی‌صلاح داده شد که با قرار قضایی متناسب روانه زندان گردید.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: فردی که موجب ایجاد مزاحمت اینترنتی برای شخص دیگری شود طبق قانون جرایم رایانه‌ایی به حبس از سه ماه تا دوسال یا جزای نقدی یا هر دو آن محکوم می‌شود.