آخرین مطالب

دادستان بوشهر خبر داد صدور کیفرخواست برای 12 نفر در گمرک بوشهر به جرم ارتشاء

دادستان بوشهر از صدور کیفرخواست برای 12 نفر در گمرک بوشهر به جرم ارتشاءخبر داد


به گزارش آفتاب آبپخش،علی حسن‌پور  اظهار داشت: دستگاه قضا در جهت جلوگیری از خدشه‌دار و پایمال‌شدن حقوق مردم و بیت‌المال با هیچ فرد و جایگاهی تعارف ندارد و بر اساس قانون به دنبال مبارزه با مفاسد اقتصادی و مالی است.

وی اضافه کرد: در این راستا و بنا بر وظیفه ذاتی و قانونی خود، ضمن ارشاد و راهنمایی با رصدهای شبانه‌روزی به دنبال مسدود‌کردن جرائم در بخش‌های مختلف اقتصادی است اما در جاهایی که به هر دلیلی حقوقی از مردم و بیت‌المال ضایعه شده با تمام وجود و با استفاده از ابزارهای قانونی متخلفان را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد تا با محاکمه آنها، ضمن برگشت حقوق دولت و مردم، زمینه کاهش جرائم را در جامعه رقم زند.

دادستان بوشهر تصریح کرد: در این راستا و با رصدهای انجام شده به شبکه‌ای از افرادی در گمرکات استان بوشهر برخورد کرد که با اخذ رشوه‌های میلیاردی زمینه ایجاد مشکلاتی برای ترخیص‌کاران گمرک را فراهم کرده بودند.

وی یادآور شد: بر این اساس و با توجه به رصدهای انجام شده و دریافت گزارش‌هایی از یک مرجع نظارتی ضابط قوه قضائیه، کار شناسایی و دستگیری این باند ارتشاء از کارکنان گمرک بوشهر در دستور کار قرار گرفت که اقدام به اخذ رشوه از ترخیص‌کاران و صاحبان کالا در گمرک بوشهر می‌کردند.

حسن‌پور ادامه داد: این باند که شامل هفت نفر از کارکنان گمرک و پنج فرد مرتبط با آنها بودند از 35 میلیون تومان تا یک‌صد و 40 میلیون تومان از ترخیص‌کاران رشوه دریافت کرده بودند که پس از تفهیم اتهام و با حکم بازداشت موقت به اتهام ارتشاء، از طرف دادگاه برای آنها کیفرخواست صادر شده است.