آخرین مطالب

آیین تکریم و تودیع روسای اداره کمیته امداد شهر آبپخش برگزارشد/تصویر

مجید گزدرازی در آیین تکریم و تودیع  روسای اداره کمیته امداد شهر آبپخش شهرستان دشتستان اظهار داشت: در نظام مدیریتی وداع با پست و مقام وجود ندارد و سنگر خدمت به مردم در همه حال وجود دارد.


به گزارش آفتاب آبپخش،وی افزود: یکی از وظایف اصلی امداد در دهه چهارم انقلاب، توانمندسازی مددجویان است که در این راه سعی شده با حمایت‌های هدفمند، زمینه توانمندساختن خانواده‌ها به شکل عینی ایجاد شود.


 قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: به دنبال این هستیم که فقر را با توانمندسازی کاهش دهیم که در این مسیر سعی شده در قالب بسته‌های حمایتی، تسهیلات مناسبی نیز در اختیار مددجویان قرار دهیم.


وی با اعلام این که یکی از مشکلات جدی کمیته امداد شهر آب‌پخش ساختمان اداری است، گفت: به دلیل نداشتن ساختمان اداری ملکی، هر ساله ناچار به جابجایی مکان این اداره هستیم که مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده است اما با پیگری‌های انجام شده، مشکل احداث ساختمان اداری این شهر حل شده و به زودی ساختمانی جدید ساخته می‌شود.


گزدرازی با اعلام این که ساختار و سیستم امداد با حضور فتاح تغییرات اساسی پیدا کرده  است، گفت: در راستای خدمات بهینه به مددجویان در کمترین زمام ممکن، ادارات هجده‌گانه این نهاد در سطح استان بوشهر مستقل شده که از این حیث جز استان‌های پیشرو کشور در مجموعه کمیته امداد هستیم.

وی بیان کرد: در ساختار جدید، تفویض اختیارات کامل به مراکز بخش‌ها و شهرستان‌ها انجام شده و هر نمانی از استان که دارای اداره کمیته امداد است به شکل مستقل عمل می‌کند تا در کمترین زمان، به ارایه خدمت به محرومین بپردازد.


قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: فقر زائده کمیته امداد یا یک دستگاه به خصوص نیست بلکه مجموعه‌ای از عوامل سبب می‌شود که یک خانواده دچار مشکل شود و حتی با وجود این که فقیر نیست به دلایلی مانند بیماری سرپرست یا فوت سرپرست امکان دارد که وارد فاز فقر شود که نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مختلف با کمیته امداد برای رفع فقر هستیم.

وی با اعلام این که توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در شاخص‌های مختلف انجام می‌شود، گفت: یکی از مهمترین این شاخص‌ها در حوزه فرهنگی است که پذیرش دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد به دانشگاه‌های برتر کشور نشان از این بالندگی است.


گزدرازی بیان کرد: یکی از طرح‌هایی که با همکاری خیرین و بستگان افراد تحت حمایت دنبال می‌کنیم نهضت ساخت مسکن است که طی ان با استفاده از توان خیرین، کمیته امداد و آورده مالی مددجو یا بستگان مددجو ساخت مسکن آغاز می‌کنیم تا در یک دوره زمانی پنج ساله مشکل مسکن مددجویان کاملا برطرف شود.

در این آیین با تقدیر از خدمات 9 ساله علی اکبر جوکار، رمضان غلامی به عنوان رییس جدید کمیته امداد شهر آب‌پخش شهرستان دشتستان منصوب شد.