آخرین مطالب

بی‌عدالتی در توزیع آب دشتستان/شبکه آبرسانی فرسوده است

مدیر آب و فاضلاب دشتستان با اشاره به مشکلات شهروندان وحدتیه دشتستان به سبب کمبود آب گفت: آب آشامیدنی ۹ شهرستان دشتستان با مشقت تامین می‌شود که به سبب فرسودگی شبکه ضمن بی عدالتی در توزیع بخش عمده‌ای از آن هدر می‌رود.

به گزارش آفتاب آبپخش، شهروندان وحدتیه دشتستان به سبب قطعی مکرر شبکه آب آشامیدنی و تامین نشدن آب مورد نیاز آنان در فصل تابستان، اعتراض خود را اعلام و جاده مواصلاتی بوشهر به شیراز را مسدود کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار تسنیم عده‌ای از شهروندان وحدتیه‌ای خودروهای خود را در مسیر یاد شده پارک کردند و به مدت 2 ساعت  تردد در این محور را مختل کردند.

بر اساس این گزارش در راستای تحقق مطالبات مردم این شهر، راهکار کوتاه مدت مورد توجه قرار گرفت و به صورت موقت آب شبکه شهر وحدتیه تامین و جاده ارتباطی بوشهر - شیراز بازگشایی شد.

مدیر آبفای دشتستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه آب ورودی از خط کازرون به دشتستان کاهش یافته است اظهار داشت: 5 شهر وحدتیه، دالکی، برازجان، سعدآباد، آب‌پخش و شبانکاره از خط کازرون آبرسانی می‌شوند.

علی بردستانی با بیان اینکه روزانه بیش از 30 هزار متر مکعب آب به شبکه این شهرها توزیع می‌شود گفت: نیاز ابی این شهرها 48 هزار متر مکعب است که اکنون 18 هزار متر مکعب در شبانه روز کمبود دارند.

وی، از افزایش هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی خبرداد و بیان کرد: برخی از شبکه ابرسانی شهرهای دشتستان که از شرکت  آب فاضلاب روستایی به آبفای شهری منتقل شده دارای شبکه نامناسب است که میزان هدر رفت آن بیش از 40 درصد است.

مدیر آبفای دشتستان میزان فرسودگی شبکه آبرسانی وحدتیه را 60 درصد دانست و تاکید کرد: هر قدر در توزیع آب در شبکه آبرسانی این شهر تلاش شود نارضایتی در پی دارد چراکه بخش عمده‌ای از آن هدر می‌رود و توزیع ناعادلانه صورت می‌گیرد.

بردستانی با تاکید بر تخصیص اعتبارات لازم برای نوسازی شبکه آبرسانی وحدتیه گفت: در برنامه کوتاه مدت برای تامین آب شهرهای مشکل‌دار باید تانکرهای ابرسان تهیه شود که اکنون دشتستان دارای 2 تانکر ابرسان است که جوابگوی همه شهرهای 9 گانه دشتستان نیست.

وی  اختلاف ارتفاع را یکی از مشکلات توزیع آب در شهر برازجان دانست و گفت: ارتفاع سطح شهری در برازجان سبب شده که نوبت بندی 24 ساعته هم  نتواند مشکل شهر برازجان در توزیع آب برطرف کند.

مدیر آبفای دشتستان تاکید کرد: باید 8 تانکر ابرسانی برای شهرهای دشتستان در برنامه کوتاه مدت تامین شود تا بتوان تابستان را بدون مشکل پشت سر گذاشت.