آخرین مطالب

۸ پرونده محکوم به قصاص در استان بوشهر با رضایت اولیاء دم بخشیده شد

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ گذشت و سازش در استان افزایش یافته است گفت: سال قبل ۸ محکوم به قصاص در استان بوشهر با سازش و رضایت اولیاء دم بخشیده شد

به گزارش  آفتاب ابپخش، علی جمادی ظهر امروز نشست مسئولان دستگاه قضا استان با امام جمعه بوشهر با تاکید بر توسعه عدالت محوری و گسترش عدل  در جامعه اظهار داشت: دادگستری استان بوشهر بر مبانی توسعه عدالت در جامعه و گرفتن حق مظلوم از ظالم تلاش می‌کند.

وی با اشاره به افزایش ورودی پرونده‌های قضایی در استان بیان کرد: 185 هزار پرونده سال قبل وارد دستگاه قضای استان بوشهر شد که نسبت به سال ماقبل آن 9 درصد افزایش دارد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به مختومه شدن 181 هزار پرونده در دادگاه‌های مختلف استان به پرونده‌های اجرای احکام پرداخت و افزود: 38 هزار پرونده سال قبل به اجرای احکام وارد که  35 هزار پرونده آن مختومه شد.

جمادی از کاهش پرونده‌ها به دادگاه‌های تجدید نظر خبر داد و افزود: 15 درصد پرونده‌های دادگاه‌های استان بوشهر به دادگاه‌های تجدید نظر ارسال و بیش از 95 درصد آن مختومه شده است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از پرونده‌های قضایی در مرحله ابتدایی با عدم اعتراض طرفین مواجه است گفت: بیشتر پرونده‌ها به صلح و سازش منجر و این مهم بیشتر در شورای حل اختلاف محقق می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ گذشت و سازش در استان افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ گذشت‌، سال قبل 8 محکوم به قصاص در استان بوشهر با صلح و سازش و رضایت اولیاء دم بخشیده شد.