آخرین مطالب

نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه بوشهر اعلام شد

آفتاب آبپخش،مدیر حوزه علمیه بوشهر از اعلام نتایج آزمون ورودی حوزه خبر داد و گفت: شرکت کنندگان در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی معاونت آموزش حوزه های علمیه نسبت به اطلاع از نتیجه آزمون خود اقدام کنند


 نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه بوشهر اعلام شد

به گزارش آفتاب آبپخش،حجت الاسلام رضا خدری، امروز در جمع خبرنگاران از اعلام نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه خبر داد و گفت: نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه مشخص شده و شرکت کنندگان در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی معاونت آموزش حوزه های علمیه نسبت به اطلاع از نتیجه آزمون خود اقدام کنند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر افزود: پس از مشخص شدن نتایج آزمون پرونده افراد قبول شده تشکیل می شود و نیز از این افراد تست روان شناسی به عمل می آید و پس از این کار پذیرفته شدگان بایستی مصاحبه شفاهی را انجام دهند.

وی ادامه داد: افراد پذیرفته شده در مرحله بعد در دوره میثاق طلبگی که به مدت شش روز در اردوگاه الغدیر خان زنیان فارس برگزار می شود، حضور می یابند و پس از اتمام این دوره و ارزیابی کارشناسان، در صورت قبولی در دوره اختبار و تثبیت که در مدارس استان برگزار می شود حضور بهم می رسانند و پس از پایان این دوره نتیجه نهایی قبول شدگان اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام خدری، تعداد طلاب حال حاضر استان بوشهر را ۶۵۰ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: ۱۲۰ استاد تمام وقت و پاره و وقت به همراه استادیار عهده دار تدریس این طلاب در مدارس هشت گانه استان هستند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر، تعداد مدارس علمیه استان را هشت مدرسه اعلام کرد و گفت: از این تعداد شش مدرسه بلند مدت و دو مدرسه سفیران هدایت است.