آخرین مطالب

مدیرعامل شرکت آب بوشهر: ورودی آب برازجان افزایش یافت

به گزارش آفتاب آبپخش: رجایی اضافه کرد: با کارهای انجام گرفته، با چند روز تاخیر آبرسانی یک روز در میان به برازجانی‌ها را عملی کردیم.


ورودی آب برازجان افزایش یافت

 شاهپور رجایی افزود: پس از کاهش ورودی آب از خط کازرون به شهرستان دشتستان و شهر برازجان در هفته‌های اخیر، کارهایی برای افزایش ورودی  آب از این خط صورت گرفت که نتیجه بخش نبود و تصمیم گرفتیم از منابع دیگر این کمبود را جبران کنیم.ساعت 2 بامداد امروز آخرین اتصال‌ها برقرار شد تا آب ورودی به برازجان افزایش یابد و انتظار داریم از همین امروز به بخشی از این شهر آب انتقال یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تصریح کرد: با کارهای انجام گرفته، با چند روز تاخیر وعده خود را در آبرسانی یک روز در میان به برازجانی‌ها عملی کردیم.

رجایی ادامه داد: برنامه‌های دیگری هم در دستور کار است که اگر آب خط کازرون کاسته شود بتوانیم کمبود ناشی از آن را جبران کنیم.

وی با تاکید بر سازگاری همگان با شرایط کم‌آبی، گفت: با توجه به خشکسالی‌های مداوم در کشور و کاهش منابع آبی، باید همه خود را با این شرایط سازگار کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به این‌که برای این کار بسته‌ای با 25 برنامه تدوین شده است، بیان کرد: با توجه به این که بیش از 82 درصد آب استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود، تاکید ما بر بهبود روش آبیاری مزارع و باغ‌هاست.

رجایی افزود: 80 درصد باغ‌های استان هنوز به روش سنتی آبیاری می‌شوند و باید تا پایان برنامه ششم توسعه 60 درصد آنها به شبکه آبیاری نوین مجهز شوند.

به گفته وی، این کار هم باعث تعادل منابع آب زیرزمینی می‌شود و هم بخشی از آب که قابلیت مصرف در کاربری‌های دیگری دارد به حوزه‌هایی مانند صنعت و آشامیدن اختصاص یابد.