آخرین مطالب

یادداشت محمود نگهبان، نا اميدي در فضاي بي تدبيري/مطلبی خطاب به استاندار بوشهر

آفتاب آبپخش،یکی از فعالان فرهنگی واجتماعی آبپخشی با نگارش یادداشتی انتقادی، خطاب به استاندار بوشهر مواردی را ذکر کرده است.


باسمه تعالی
استاندار محترم و نماینده ارشد سیاسی دولت در استان بوشهر جناب اقای گراوند
سلام علیکم
🌾
نظر به حسن تجربه و اخلاص جنابعالی در خدمت به مردم این خطه مطالبی را بصورت اجمال به استحضار  می رسانم .
همانطور که مستحضرید تدابیر مأیوس کننده دولت محترم نه تنها عرصه را در زمینه های مختلف اقتصادی و مسائل جاری زندگی بر ما مردم تنگ نموده که روز به روز تحمل و مقاومت برای ادامه زندگی سخت تر می شود بطوری که جداً این وضعیت ناگوار هیچ توجیهی ندارد.
جناب اقای استاندار محترم 
بی شک از وضعیت نابسامان بازار های استان مطلعید.
با عنایت به تجربه کاری و دقت نظر خود در مسائل اجرایی استان قطعاً خوب می دانید سردرگمی و عدم پاسخگویی مسؤولین در نابسامانیهای جامعه امروزی به مراتب بیشتر از کمبودها و مشکلات همه جانبه افکار و روحیه ولینعمتان شما را جریحه دار نموده است.
آیا می دانید ضعف مدیریت در توزیع اب شرب ما مردم و عدم برنامه ریزی اصولی در تایم بندی سهمیه، انهم در بحران کنونی اب که به ان واقفیم بیشتر ما مردم را مضطرب و آزرده خاطر نموده تا کم ابی !؟
خوب می دانید امروزه در استان بوشهر به تبعه از دیگر بلاد این کشور نه تنها هیچ گونه نظارتی بر بازار نیست بلکه کسی از مسؤولین نیز به فکر حل مسائل اقتصادی و معیشت مردم مظلوم این خطه دلیر پرور نیست !
گذشته بر نابسامانی بازار ،  امروزه عملکرد ضعیف دولت محترم در حوزه های مختلف همچون بیکاری ، تورم  ، گرانی ، فقر اقتصادی و ...  قلب های مردم را جریحه دار و اعتماد به نفس مردم را عاری از انگیزه نموده ، بطوری که به عنوان مثال در بخش ما آب پخش بیش از 6 ماه سهمیه اب نخیلات ، قطب اقتصاد استان و کشور با این محصول حیاتی ، ممتاز و با ارزش را به طالبی بی خاصیت داده که در این راستا هیچ مسؤول مرتبتی ، حتی نماینده مردم شریف شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز  حاضر نشده مهر سکوت را بر لبان مبارک خود بردارد و پاسخی منطقی و قانع کننده به مردم دهند .!
در این راستا فریاد حق طلبانه مردم را هنوز کسی پاسخ نداده و دیگر امیدی به پاسخگویی هم نیست.!
 ایا این رسم خدمت به مردم و تکریم سرمایه های حیاتی  این انقلاب است که در صحنه های حساس تاریخ این انقلاب همواره برای ابقاء ارزشهای این نظام جداً جان فشانی کرده اند ؟
 بیمه نخیلات که سرمایه خود مردم است با تاخیر بیش از یک ساله پرداخت می شود و ان نیز بطور اقساط انهم هر وقت مسؤولین ذی ربط صلاح دیدند !!!
  هر ساله نخل دار بیچاره در این گرمای طاقت فرسا از یک طرف باید دنبال اب نخیلات و مبارزه با افت محصول خود بوده و از طرفی می بایست پیگیر بازار فروش و یا بسته بندی خرمای خود باشند که متاسفانه دولت مردان ما در این 40 سال پس از انقلاب حداقل توانایی و خلاقیت این را هم  نداشته اند با طرح ابتکاری خود برنامه ای برای بسته بندی و بازار خرمای نخل داران داشته باشند.!
فقر فلاکت بار کارگران روز مزد ، درماندگی نخل داران با دستهای پینه بسته این خطه ، تاثیر حقوقهای نجومی بر کم نمودن انگیزه دانش اموزان در شادابی مدارس ، زیر خط فقر بودن حقوقهای دریافتی فرهنگیان باز نشسته و بحران در بحران ناشی از ضعف مدیریت ، ما مردم این خطه را جداً خسته و سردرگم نموده است!
آنچه جداً دردآور است، در بازار کنونی هر کس بنا به صلاحدید خود گوش مردم را با پنبه حتی غیرالکلی می برد و جز ناله خاموش مردم ، مسؤولی نم در نداده ، تنها به مظلومیت مردم خیره شده  و به تبعه  مدیران بالایی ، خود را به خواب زده اند !!! 
استاندار محترم
 کوچک نفسی و تلاش حضرتعالی به عنوان معتمد ما مردم در کابینه دولت محترم قابل تمجید و احترام است ، اما امروزه با این وضعیت نابسامان جامعه ، تراژدی دردناک فقر اقتصادی و بیچاره گی مردم شهید پرور ،   دیگر سمینار ، جلسه و بازدید مدیران شما دردی را برای این مردم مظلوم مداوا نخواهد کرد .
 مردم ما ثابت نموده اند در مقابل کمبودها و مشکلات خم به ابرور نیاورده ، انها الگوی صبوری در محاصره اقتصادی ، تحریم ، جنگ و مظلومیت ناشی از خصومت ابوسفیانهای زمان را از ائمه معصومین (ع) خود به ارث برده اند و از ان باکی ندارند ، انچه برایشان رنج آور بوده ،  بی تفاوتی ، بی تدبیری ، تبعیض ، عدم پاسخگویی  و کم تجربگی مسؤولین در حل مسائل و مشکلات جامعه است که برایشان درد اور و با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست؟
بزرگوار ، 
امروزه منشور بالادست جنابعالی ، تدابیر وزیر محترم کشور و وحده های به اصطلاح کیفیت بخشی اما توخالی شخص رییس دولت  دیگر برای ما مردم له شده در پیچ و خم جناح بندی های کور سیاسی که سیاسیون مسؤول امروزی در بدنه دولت بوجود اورده اند برای جامعه کنونی مرهمی مؤثر نخواهد بود، اگر هم در اینده دولت شما مؤثر بیفتد نوش دارویی پس از مرگ سهراب خواهد بود ، زیرا ثابت شده  در این سالهای اخیر این مسیرها در این پایگاهها و با این تدابیر برای مردم شهید پرور نه امیدی ایجاد نموده و نه فرجی!!!
امروزه مدیری که از نحوه ایجاد تحول در حیطه کاری خود اشنایی ندارد و راهکار برون رفت از معضل درون حوزه و مجموعه کاری خود را نبیند و یا اگر ببیند نتواند ان را به فرصت تبدیل نماید و خود و جامعه را نجات دهد رفتنش به زوجود نیست؟
امروزه خدمت به ولینعمتان جامعه که حضرت امام (ره ) و مقام عظمای ولایت،  شخصیت بی نظیر عصر حاضر بر ان تاکید مضاعف داشته اند متاسفانه با عملکرد ضعیف هیات محترم اجرایی کشور جای خود را به حاشیه های جناحی ، باندی و حزبی  داده و انچه مهم نیست روحیه انقلابی و جهادی است که نیاز مبرم جامعه محرومی همچون بوشهر ماست،  بطوری که کار به جایی رسیده که در اوج ناباوری و با کمال تأسف مدیران مدارس ابتدایی در بعضی نواحی نیز بر اساس جناحی و حزبی انتخاب شده و مفهوم شایسته سالاری ظاهراً در منشور اخلاقی دولت محترم ، انهم در نظام اموزش و پروش ( پایه و فنداسیون اینده کشور ) پیش بینی نشده است !!
استاندار محترم
از کلیات که بگذریم در آب پخش دشتستان شما با بیش از 20 هزار نفر جمعیت ، پس از مرکز شهرستان بزرگترین شهر دشتستان با تراکم مناسب و موقعیت استراتژیک و ممتاز به عنوان تنها نگین سبز استان بوشهر که خود یکی از بزرگترین حوزه های تولید کننده خرمای کشور است با گذشت قریب به یک دهه از استقرار بخشداری ،  80 درصد ادارات و زیر مجموعه های بخشداری محترم بعنوان بزرگترین پایگاه سیاسی دولت شما در این بخش  یا شکل نگرفته و یا بصورت اقماری اداره می شود ، ایا این کار زیبنده مردم شهید پرور این خطه است که از اول انقلاب تا کنون در تمام صحنه ها ، منافع انقلاب را بر منافع خود ترجیح داده اند. ؟؟؟ 
استاندار محترم
ایا برای مردم ، شما مسؤولین و مجمع نمایندگان استان بوشهر در نهاد قانون گذاری کشور زیبنده است استانی که یکی از بزرگترین تولید کنندگان انرژی نفت و گاز دنیاست و این انرژی روزانه بعضا به کشورهای اروپایی نیز تزریق و صادر می شود ، بخش هایی همچون شهر آب پخش شهید پرور در ساحل دریای خلیج فارس که به اقیانوسهای بزرگ دنیا نیز راه دارد امروزه مردمش بشکه بدوش کار و کسب خود را رها نموده و برای ادامه زندگی سراسیمه دنبال اب شرب خانواده خود باشند.؟؟؟
لذا بنا به صداقت و حسن نیت جنابعالی در خدمت به این مردم مظلوم ،  تأمل ، تجدید نظر ، خلاقیت ، نوآوری و ابتکار برای ایجاد تحولی جهادی در مسائل جاری استان از طرف مدیران و دستیاران جنابعالی در حوزه های اجرایی و خدمت رسانی ، لزوم مدیریتی خلاق در حد رضایتمندی عامه مردم را می طلبد که امروزه از ضروریات اجتناب ناپذیر است.
 امید به اینکه همواره در کسب رضای حق موفق و مؤید باشید.
🌾🌾🌾🌾🌾
آب پخش
فرهنگی بازنشسته ، محمود نگهبان