آخرین مطالب

رودخانه‌ها و کانال‌های آب قاتلان فریبنده/ شنا در رودخانه‌ها و سدهای بوشهر ممنوع!

آفتاب آبپخش،مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری وزهکشی استان بوشهر گفت: عده‌ای با دیدن کانال‌های پرآب و خیره کننده بدون توجه به عواقب خطرناک آن جذب ظاهر فریبنده آب شده و جان خود را به خطر می‌اندازند


سیدمهدی موسوی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان واوقات فراغت، جوانان و نوجوانان به منظور رهایی از گرما تن به خنکای آب زده وساعت‌ها غوطه وری در آب را بهترین تفریح خود می‌دانند اما با بی توجهی به هشدارها و تابلو شنا ممنوع که در اطراف سدها و کانال‌های آبیاری نصب شده، خود را اسیر مرگ می‌کنند.
وی  افزود: مسافرین و برخی هم استانی‌ها با دیدن کانال‌های پرآب و خیره کننده بدون توجه به عواقب خطرناک آن جذب ظاهر فریبنده آب شده اما غافل از اینکه علیرغم ظاهر آرام جریان سطحی آب، و باطنی فریبنده دارد و جریان زیرین آب آنها را به داخل کشیده و با خود می‌برد و شخص قادر به کنترل خود نخواهد بود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر تصریح کرد: سرعت بالای آب و لغزنده بودن کانال‌های آبیاری از خطرات جدی آن به حساب می‌آید و جریان آب زیرین از خطرات پنهان شده در پشت سده‌هاست .
وی در پایان بیان داشت: به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطر وحادثه، شنا کردن در دریاچه پشت سدها، رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری در سطح استان بوشهر ممنوع است.