آخرین مطالب

وضعیت آب در «آب‌پخش» بحرانی است/ شهر یک قطره آب هم ندارد

آفتاب آبپخش،که مسئولان بارها برای رفع مشکلات آب در آب‌پخش وعده داده‌اند ولی هنوز هم مشکلات پابرجا است و حالا چندی روزی است که آبی در این شهر وجود ندارد.


سعید رضایی ،چند سالی است که در فصل تابستان با مشکلات کم‌آبی در نقاط مختلف استان بوشهر روبرو هستیم و هر سال نیز وخامت اوضاع بیشتر می‌شود تا امسال شاهد وضعیت غیرقابل تحملی برای مردم باشیم.

چند روزی است که خبری از جاری شدن آب در شبکه‌های آبرسانی در برخی نقاط استان از جمله شهرستان دشتستان و شهر آب‌پخش نیست و این وضعیت باعث نارضایتی شدید مردم شده است.

مسئولان هم منتظرند تابستان بگذرد و زمستان بیاید تا نیاز آبی مردم کمتر شده و یا سدها دوباره پر شوندمسئولان باید با تصور این وضعیت که مردم بدون یک قطره آب در این گرمای طاقت‌فرسای تابستان باید چه کاری کنند، تلاشی جهادی برای رفع مشکلات آب داشته باشند.

تلاشی که باید سال‌ها قبل با دوراندیشی و تدبیر انجام می‌شد تا امروز به این وضعیت دچار نشویم. کاری که تاکنون صورت نگرفته است و مسئولان هم منتظرند تابستان بگذرد و زمستان بیاید تا نیاز آبی مردم کمتر شده و یا سدها دوباره پر شوند.

به گفته علی بردستانی مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان، با کاهش میزان دریافتی آب از خط کازرون، حجم دریافتی آب در این شهرستان کاهش یافته است و مشکلاتی را در تامین آب مورد نیاز شهرستان ایجاد کرده است.

در روزهای قبل مردم از وضعیت نوبت‌بندی چند روز در میان و بی‌برنامگی و عدم اطلاع‌رسانی مناسب از توزیع آب گلایه‌مند بودند ولی حالا چند روزی است که هیچ آبی توزیع نمی‌شود.

در شبکه‌های آبرسانی شهر هیچ آبی وجود ندارد که بخواهد بین این محله یا آن محله توزیع شودحالا در شبکه‌های آبرسانی شهر هیچ آبی وجود ندارد که بخواهد بین این محله یا آن محله توزیع شود و مردم مستاصل مانده‌اند که در این بی‌ابی و در گرمای هوا چه کار کنند و داد خود را کجا ببرند.

یکی از شهروندان آب‌پخشی می‌گوید: چند سالی است که مدیران وعده میدهند که مشکلات را حل می‌کنیم و سال بعد مشکلی نخواهیم داشت ولی هر سال وضعیت بدتر می‌شود و حالا دو ماهی می‌شود که آبی وارد خانه ما نشده است.

وی اضافه کرد: به ناچار برای تامین آب مورد نیاز خود دست به دامان تانکرهای آبرسانی شده‌ایم که این هم هزینه‌های بسیار زیادی برای خانواده‌ها در پی دارد.

یکی دیگر از شهروندان نیز با انتقاد از بی تدبیری مسئولان برای رفع مشکل آب مردم خاطرنشان کرد: مسئولان در کنار مردم نیستند تا دردهای این مردم را ببینند و مشکلات را حل کنند.

بر اساس اعلام آبفای آب‌پخش، آب ورودی مخزن شهر آب‌پخش به علت شکستگی خط قطع شده است و این اداره در حال رایزنی برای آبگیری از خط انتقال دیگری است که در صورت آبگیری، امشب یا فردا آب‌ در سطح شهر پمپاژ خواهد شد.

این حرف‌ها و وعده‌ها دردی از مردم را دوا نمی‌کند و مردم می‌خواهند که مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود و علاوه بر اینکه امسال مشکل رفع شود، در سال‌های بعد هم مشکلاتی را در این زمینه شاهد نباشیم.