آخرین مطالب

۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمرانی دشتستان هزینه شد(تصاویر)

 آفتاب آبپخش،استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در ۵ ساله گذشته از اعتبارات استانی یک‌هزار میلیارد تومان به دشتستان تخصیص یافته است گفت: با احتساب اعتبارات ملی و استانی در ۵ سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان در دشتستان برای اجرای پروژه‌ها هزینه شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در ۵ ساله گذشته از اعتبارات استانی یک‌هزار میلیارد تومان به دشتستان تخصیص یافته است گفت: با احتساب اعتبارات ملی و استانی در ۵ سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان در دشتستان برای اجرای پروژه‌ها هزینه شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر،عبدالکریم گراوند در نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر در دشتستان با گرامیداشت روز جهانی حقوق بشر و روز خبرنگار به جایگاه خبرنگاران پرداخت و با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش ویژه‌ای در مقابله با ترفندهای رسانه‌‌ای دشمنان دارند اظهار داشت: خبرنگاران در سلامت جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که در این راستا باید مراقب حرکت‌ها و برنامه‌های دشمنان باشند.

وی، با بیان اینکه خبرنگاران در عرصه روشنگری، بررسی نقاط ضعف جامعه و ارائه پیشنهادات به دستگاه‌های اجرایی نقش دارند گفت: خبرنگاران نقش و رسالت مهم  بزرگی در توسعه، عمران و آبادانی جامعه دارند که از تلاش‌های خبرنگاران متعهد و پرتلاش قدردانی می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به حل مشکلات تامین آب آشامیدنی دشتستان شده است خاطر نشان کرد: با تمام ظرفیت و توان حل مشکلات آب آشامیدنی دشتستان در دستور کار قرار دارد و اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

گراوند با بیان اینکه خشکسالی به منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خسارت وارد کرده است افزود: یکی از منابع آب استان بوشهر خط آبرسانی کازرون است که با وجود توافقات به عمل آمده برای انتقال آب از این خط به استان، ولی آبدهی از چشمه ساسان و رودخانه این شهرستان به سبب کاهش بارندگی کاهش یافت که مشکلاتی ایجاد کرد.

وی، با قدردانی از تلاش وزیر نیرو و معاونان، نمایندگان استان در مجلس و تلاش مسئولان استان بوشهر در ارائه راهکارهای لازم برای کاهش مشکل کم‌آبی در استان به ویژه در دشتستان گفت: ان‌شالله با اقداماتی که انجام شده و در دست اجراء با تقویت برنامه‌ها بخشی از این مشکلات کاسته شود.

استاندار بوشهر از تدوین سند سازگاری با کم‌آبی در استان خبرداد و خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن مفاد این سند در حل مشکلات کم‌آبی استان بوشهر کمک می‌کند.

گراوند با بیان اینکه بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از استان است تصریح کرد: تنها 10 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر وابسته به منابع داخلی است که این مهم  در زمان‌های بحرانی و وقایع بر مشکلات می‌افزاید.

وی، با تاکید بر توجه مصرف بهینه آب گفت: مشترکان آب در استان بوشهر باید بر توجه به  رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی آن توجه کنند تا بتوان از مشکلات عبور کرد.

استاندار بوشهر از اجرای  شیوه آبیاری نوین در عرصه کشاورزی دشتستان خبرداد و بیان کرد: این پروژه در راستای تامین آب کشاورزی در حال اجراء است و تنها برای انتقال آب از سد رئیسعلی دلواری در اجرای طرح تحول کشاورزی 151 میلیارد تومان تخصیص یافته این علاوه بر اعتبارات دیگر این بخش است.

گراوند با بیان ایتنکه دشمن برای فاصله انداختن بین مردم و  نظام اسلامی برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده است افزود: همانگونه که در 8 جنگ ساله همه مردم مشارکت کردند در جنگ اقتصادی دشمن، این مهم باید مورد توجه همه مردم قرار بگیرد و ضمن شناسایی ترفندهای دشمنان ، مراقبت و هوشیاری، اتحاد، انسجام و وحدت  خود را تقویت کنند.

وی، با تاکید بر  توجه به حل مشکلات مردم بیان کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف به پاسخگویی مطالبات و حل مشکلات مردم هستند و نباید در پیچ‌وخم‌های اداری مردم گرفتار شوند بلکه  مسئولان باید گره‌گشای مشکلات جامعه باشند.

استاندار بوشهر با اشاره به حفر چاه و نصب ایستگاه پمپاژ برای تقویت تامین آب آشامیدنی دشتستان خاطر نشان کرد: باید وابستگی استان بوشهر به منبع آب کازرون به حداقل برسد که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین عملیاتی شده است.

گراوند با بیان اینکه توجه ویژه‌ای در دولت تدبیر و امید به شهرستان دشتستان شده است افزود: در 5 ساله گذشته از اعتبارات استانی یک‌هزار میلیارد تومان به دشتستان تخصیص یافت که با احتساب اعتبارات ملی این رقم بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌ها افزایش می‌یابد.

وی، از پرداخت اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتستان خبرداد و افزود: از سال 1378 تا 1391 از محل اعتبارات ارزش افزوده 45 میلیارد ریال به دشتستان پرداخت شده که این رقم در 5 سال گذشته با افزایش 53 برابری به 232 میلیارد تومان افزایش یافت.

انتهای پیام/