آخرین مطالب

در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور وزیر ارتباطات چه گذشت/تصاویر

آفتاب آبپپخش،جلسه شورای اداری شهرستان با حضور وزیر ارتباطات ، استانداربوشهر ، فرماندارشهرستان ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.


زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه گفت : بخش عمده ای از مسیر جاده ای این شهرستان بویژه در مناطق کوهستانی  دچار مشکل پوشش است واکنون 17 کیلومتر از این جاده بین پل نمازگاه تا شهر تنگ ارم  فاقد پوشش است.  هر چند با دشواری های فراوانی توانستیم بخشی از این مسیر جاده ای را پوشش دهیم.

       محمد جواد آذزی جهرمی در ادامه افزود : بر اساس توافقات صورت گرفته با استاندار محترم ،نماینده محترم مردم و فرماندار محترم شهرستان ،15 پروژه برای حل مشکلات ارتباطی و بهبود پوشش شبکه ارتباطی بویژه در جاده ها  و 10 پروژه برای  پوشش روستایی  تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد وبرای تکمیل اجرای خط فیبر نوری بخش های بوشکان و ارم به زودی پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی آغاز می گردد.

       استاندار بوشهر نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز ورود سرافرازانه آزادگان به میهن ، از خدمات دولت تدبیر و امید در استان خصوصا در حوزه شبکه ارتباطات و زیر ساخت های آن تشکر کرد و گفت :ازدیگر اقدامات ارزشمند دولت در شهرستان دشتستان ، طرح تحول کشاورزی است که ده هزار هکتار از اراضی این شهرستان را تحت پوشش شیوه های نوین آبیاری قرار می دهد.

       مهندس عبدالکریم گراوند همچنین گفت : پروژه انتقال آب سد رییسعلی دلواری به دشت های شبانکاره و آبپخش از دیگر طرح های مهمی است که  با اعتبار 151 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تامین شده است. وی اظهار امیدواری نمود این طرح تا پایان سال جاری اجرایی شود.

       فرماندار دشتستان نیز در این جلسه گفت : دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه مخابرات و ارتباطات، خدمات گسترده ای به مردم عزیزمان ارائه نموده است که تاسیس مرکز توزیع پهنای باند زیر ساخت شهرستان و تکمیل پوشش 3Gو 4Gهمه شهرهای دشتستان و افزایش پهنای باند شهر برازجان آخرین آنها بوده است که در ماههای اخیر به بهره برداری رسیدند و توسعه شبکه تلفن ثابت در شهرهای دشتستان و افزایش سطح پوشش تلفن همراه به ویژه در جاده های کوهستانی بخش های ارم و بوشکان مورد درخواست است.

       دکتر ارسلان زارع با اعلام پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی پروژه فیبر نوری از اهرم به کلمه مرکز بخش بوشکان اظهار امیدواری کرد با اجرای فاز دوم این طرح ارزشمند و اتصال شهرهای بوشکان و تنگ ارم و روستاهای دو بخش به خط فیبر نوری ، مشکلات ارتباطی مردم شریف آن خطه هم به طور اساسی حل گردد.

       نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات خوبی که در این شهرستان انجام شده، اظهار داشت: به دلیل گستردگی شهرستان دشتستان و جمعیت بالای آن، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

       محمد باقر سعادت در ادامه سخنان خود گفت : بحث پوشش جاده ای تنگ ارم به سه راهی دالکی، بوشکان به فراشبند، بنداروز به کلمه، کلمه به بوشکان، و همچنین پوشش روستایی که شامل مرده خیر، تنگ درکش، تنگ فاریاب و...مورد انتظار می باشد.