آخرین مطالب

پیرغلامان حسینی شهر آبپخش دشتستان تجلیل می‌شوند

در آستانه اربعین حسینی در همایش باشکوهی پیرغلامان حسینی شهر آبپخش دشتستان با همکاری شهرداری این شهر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

به گزارش آفتاب آبپخش، شهردار آب‌پخش عصر امروز  در برنامه‌ریزی  برگزاری نخستین دوره همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی شهر آبپخش  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تاکید بر نقش مهم مداحان و ذاکران در انتقال پیام عاشورا به جامعه  اظهار داشت: پیر غلامان حسینی نقش ارزنده‌ایدر رساندن پیام عاشورا به جامعه دارند و شایسته تجلیل و تقدیرند.

اعظم صمصامی  از برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان آب‌پخش دشتستان  خبرداد و تصریح کرد: نخستین دوره همایش تجلیل از پیر غلامان حسینی در شهر آبپخش روز دوشنبه 23 مهرماه در حسینیه حضرت علی اکبر (ع) شهر آبپخش با حضور گسترده عاشقان امام حسین (ع)برگزار می‌شود.

شهردار آب پخش دشتستان خاطرنشان کرد: در این مراسم علاوه بر تجلیل از پیر غلامان حسینی از نوای گرم شروه خوانان انجمن نوای دشتستان نیز مردم بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه این برنامه با هدف تقدیر از زحمات افرادی که چندین سال است در مراسمات و عزاداری‌های امام حسین(ع) زحمت کشیدند برگزار می‌شود گفت: دلمان در ماه محرم بیشتر به امام حسین(ع) می‌تپد ولی در همه مراحل زندگی‌مان این حس را باید داشته باشیم.

شهردار آبپخش با اشاره به اینکه متاسفانه در زندگی‌ غفلت‌ها کردیم و بیشتر درگیر مسائل مادی هستیم و از برخی مسائل غافل شدیم بیان کرد: ماه محرم و صفر یک تلنگر و یادآوری به همه ما برای برگشت به معنویت است.

اعظم صمصامی با اشاره به اینکه ماه محرم و صفر چشم همه دنیا به سمت ایران است افزود: اگر می‌خواهیم افق روشنی را برای کشور و فرزندانمان پیش‌بینی کنیم نیازمند این هستیم که توجه عمیقی به مفاهیم عاشورایی داشته باشیم