آخرین مطالب

جشنواره کشوری خرما آبان ماه در بوشهر برگزار می‌شود

آفتاب آبپخش،مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه  این استان در عرصه تولید و محصولات فرآوری شده خرما دارای ظرفیت بالایی است اظهار داشت: خرما مهمترین محصول کشاورزی استان بوشهر به عنوان قطب تولید خرمای کشور است.


مهرداد ابراهیمی با تاکید بر معرفی ظرفیت تولید خرما و محصولات جانبی افزود: این ظرفیت در جشنواره کشور در آبان ماه ارائه می‌شود.

وی از تولید سالانه بیش از 150 هزار تن خرما در استان  خبرداد و بیان کزرد: از این میزان تولید فقط 20  هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان بوشهر با تاکید بر معرفی بهینه این محصول و برنامه ریزی برای افزایش  صادرات آن افزود: در این راستا جشنواره خرما با مشارکت 6 استان خرماخیز کشور ، آبان امسال در نمایشگاههای بین المللی بوشهر برگزار می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه برگزاری جشنواره خرما ضمن آشنایی مردم با این ماده غذایی مقوی،سهم این محصول را در سبد خانوارها افزایش می‌دهد خاطر نشان کرد: در جشنواره خرما با عرضه فناوری‌های نوین در صنعت تولید و بسته بندی، کشاورزان با روش‌های نوین برای پرورش و فرآوری محصول خود آشنا می‌شوند.

وی بیان کرد: جشنواره و نمایشگاه  خرما از 22 تا 24 آبان در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی بوشهر برگزار می‌شود.