آخرین مطالب

همزمان باسراسر کشور/برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی درآبپخش برگزار شد + تصاویر

آفتاب آبپخش،خانم اکرم پاپری روز سه شنبه 97/8/1در مراسم رای گیری انتخابات شوراهای دانش آموزی در آموزشگاه دخترانه عفت با بیان اینکه این انتخابات در بیش از 40 مدرسه منطقه در حال برگزاری است اظهار کرد: مسئولیت پذیری در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعتماد به نفس و قدرت بیان نظرات و نیز تربیت دانش آموزان برای حضور در انتخابات بزرگ تر در جامعه از دیگر اهداف این شوراها است.


وی افزود: شوراهای دانش آموزی زمینه ساز تربیت اجتماعی، تکریم شخصیت و برقراری روابط سالم بین دانش آموزان و جامعه است.

خانم اکرم پاپری  اضافه کرد: انتخابات شورای دانش آموزی نوعی تمرین دموکراسی است و منتخبان می توانند در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، نقش آفرینی موثر باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر آب پخش  نیز دراین آیین با اشاره انتخاب آگاهانه در انتخابات دانش آموزی افزود: انتخاب با برنامه و آگاهانه می تواند در انسجام و وحدت بین اعضای شورای دانش آموزی تاثیر گذار باشد.

فرخ عباسی  با بیان این که از جمع شورای دانش آموزان، شهرداران مدارس انتخاب می شوند، اظهار کرد: طرح شهردار مدرسه به منظور ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در موضوعات مختلف شهری با رویکرد آموزش شهروندی تدوین شده است.

بخشدار آب پخش در آیین انتخابات شوراهای دانش آموزی این منطقه  گفت : انتخابات دانش آموزی تمرین مسئولیت پذیری ، مشارکت جویی ، مشورت ، خودباوری و تصمیم سازی و فرصتی برای رشد مهارت های فردی و اجتماعی برای توسعه مشارکت دانش آموزان در بخش های آموزشی و تربیتی است.

.در ادامه علی مردانلو افزود : بهره مندی از شیوه نامه های پرورشی و آموزشی ، همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبت های مذهبی ، انقلابی و ملی در مدرسه ، بازدید ها ، اردوهای تفریحی ، مذهبی ، پرورشی و نمازجماعت از عمده وظایف شوراهای دانش آموزی است.

وی شرکت در جلسه های شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان و مراقبت بر همسویی فعالیت های شورای دانش آموزی و انجمن های آن با مفاد آیین نامه اجرایی در مدارس ، ارایه پیشنهاد به مدیر مدرسه برای تشویق دانش آموزان مشارکت جوی فعال در امور مدرسه از دیگر وظایف شوراهای دانش آموزی است.

در ادامه شهردار آب پخش گفت :  دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی تعامل با مردم و مسئولان را یاد می گیرند واین شوراها فرصتی برای تکریم شخصیت و اعتماد به نفس دانش آموزان است.

خانم اعظم صمصامی افزود : با توجه به مردمی بودن حکومت جمهوری اسلامی مشارکت دانش آموزان در این انتخابات بر این پایه نهاده شده تا تجربه و تمرینی برای سپردن کار و مسئولیت پذیری آنان را در زندگی و جامعه خود دوچندان کند.

 

.