آخرین مطالب

مراسم گرامیداشت یادواره شهدای دانش آموزی منطقه آبپخش برگزارشد/تصاویر

آفتاب آبپخش،سرهنگ پاسدار نعمت الله غلامپور فرمانده سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان در مراسم یادواره شهدای دانش آموز آبپخش اظهار کرد دانش آموزان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با ترک سنگر علم و دانش در سنگر دفاع از انقلاب و آرمان ها حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن عرض اندام نمودند و جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند


مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموزی منطقه آبپخش در تاریخ 97/8/9 در ساعت 9:00 صبح با حضور مسؤلین شهرستان و منطقه و دانش آموزان در نمازخانه مدرسه دکتر حسابی برگزار شد

 در ابتدای این مراسم سروان پاسدار علی باقری فرمانده حوزه دانش آموزی شهید فهمیده آب پخش ضمن خیر مقدم به حاضرین در یادواره شهدای دانش آموزی منطقه گفت : شهدا ناظر رفتار و اعمال ما هستند و ما مدیون شهدائیم راه شهادت راه سعادت است و راه قرب به الی الله مرگ با شهادت عزتمند ترین مرگ است و مقام شهادت مقامی رفیع و بس عظیم در نزدگ پروردگار به شمار می آید .

وی افزود :همه شهدای ما و شهدای دانش آموز هم با الگوگیری از شهدای حماسه عاشورا بویژه شهدای نوجوان آن قیام تاریخی جان خود را برای حفظ اسلام و ارزشها و دفاع از کیان کشور فداکردند تا امروز با سربلندی و آرامش در دنیا سرافرازانه به عظمت کار آنها افتخار کنیم.

در ادامه یادواره رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش  در این آیین، اظهار داشت: ذکر یاد شهدا یک ذکر متبرک و ارزشمند است چرا که خدواند شجاعت و ایستادگی و پایمردی را در این سروقامتان هشت سال دفاع مقدس معنا کرده است.

خانم اکرم پاپری  افزود: حفظ یاد و خاطره ی شهدا یک وظیفه مهم دانش آموزان با بصیرت  ایران با علم و باور های دینی در راه آرمان های امام راحل وشهدا جایگاه ایران را در جهان برای همه مشخص نموده است.ذکر یاد شهدا یک ذکر متبرک و ارزشمند است چرا که خدواند شجاعت و ایستادگی و پایمردی را در این سروقامتان هست سال دفاع مقدس معنا کرده است.

وی در ادامه گفت: حفظ یاد و خاطر شهدا یک وظیفه مهم فردی و اجتماعی است و اگر در این مسیر بی‌توجهی شود اثرات منفی ان در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه نمود پیدا خواهد کرد.

درادامه این مراسم سرهنگ پاسدار نعمت الله غلامپور  فرمانده سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان در مراسم یادواره شهدای دانش آموز آبپخش اظهار کرد دانش آموزان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با ترک سنگر علم و دانش در سنگر دفاع از انقلاب و آرمان ها حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن عرض اندام نمودند و جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی این است که بگوییم جریان شهادت و روحیه شهادت طلبی در جامعه ما زنده است.

فرمانده ناحیه دشتستان بیان داشت: رسالت امروز دانش آموزان تحصیل علم و معرفت و فتح قله های دانش است تا با بصیرت و شناخت راه پر نور شهیدان را ادامه داده و در مسیر انقلاب اسلامی گام بردارند.

غلام پور فرهنگ ایثار و شهادت را عاملی مهم برای پیشرفت و توسعه پایدار عنوان نمود و گفت شهدای بسیج دانش آموزی  پرچم دار شهادت،شجاعت و شهامت هستند. وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شهید مطهری نمادی از یک انسان در تراز انقلاب اسلامی می باشد تصریح کرد شهید مطهری همواره برتبیین و تبلغ دین اسلام تاکید داشت و انقلاب عقیدتی را بر انقلاب سیاسی مقدم می دانست.

سرهنگ پاسدار غلامپور بیان داشت: شهید مطهری، یک مجاهد فی سبیل الله بود که در مقابل هجوم افکار و فرهنگ های نادرست و انحرافی با منطق و سلاح زبان و قلم ایستادگی کرد. وی در ادامه افزود: معلمان و دانش آموزان ما باید شخصیت شان نشات گرفته از شخصیت شهید مطهری باشد.

فرمانده سپاه ناحیه جوادالائمه شهرستان دشتستان عنوان کرد: خواسته امروز مقام معظم رهبری از دانش آموزان تلاش در عرصه علمی است چرا که موفقیت در عرصه های علمی استقلال و آزادی ایران اسلامی را به همراه خواهد داشت.

در پایان وی از مسؤلین و همه دانش آموزان عزیز و فرهنگیان محترم و همچنین از دست اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کردند.