گروه تعزیه شهر آبپخش،به مرحله نهایی هشتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر راه یافت
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آبپخش،معاون فرهنگی اداره کل در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی بیان کرد: سوگواره های تعزیه نقش مهمی در فرهنگ سازی و ترویج نهضت عاشورا و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در جامعه دارند


آنیتا مظفری افزود: هیئت انتخاب آثار هشتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر‌ متشکل از غلامحسین بارونی، احمدرضا قربانی‌، سعید گلچمن و با نظارت مرتضی فیروزی به عنوان نماینده کانون تعزیه، پس از دیدن ۲۰ مجلس تعزیه از سراسر استان‌ ٩ مجلس را جهت اجرا در سوگواره انتخاب کردند.

وی اظهار داشت: گروه تعزیه روستای درودگاه، گروه تعزیه روستای زیارت، گروه تعزیه شهر آبپخش، گروه تعزیه عالیشهر، گروه تعزیه روستای زیارت، گروه تعزیه روستای جتوط، گروه تعزیه طلحه دشتستان، گروه تعزیه سعدآباد و گروه تعزیه بوشهر ٩ مجلس انتخابی در بخش رقابتی این سوگواره هستند.

مظفری ادامه داد: علاوه بر حضور یک مجلس تعزیه از بوشهر در سوگواره به عنوان مهمان، دو نمایش دیگر نیز از بوشهر و برازجان در بخش جنبی به اجرای برنامه می پردازند.

یادآور می شود، هشتمین سوگواره تعزیه استان‌ بوشهر از یازدهم الی چهاردهم ماه جاری به میزبانی شهر بوشهر و در میدان تشریفات‌، به همت کانون تعزیه انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار خواهد شد