آخرین مطالب

گروه تعزیه شهر آبپخش،به مرحله نهایی هشتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر راه یافت

آفتاب آبپخش،معاون فرهنگی اداره کل در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی بیان کرد: سوگواره های تعزیه نقش مهمی در فرهنگ سازی و ترویج نهضت عاشورا و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در جامعه دارند


آنیتا مظفری افزود: هیئت انتخاب آثار هشتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر‌ متشکل از غلامحسین بارونی، احمدرضا قربانی‌، سعید گلچمن و با نظارت مرتضی فیروزی به عنوان نماینده کانون تعزیه، پس از دیدن ۲۰ مجلس تعزیه از سراسر استان‌ ٩ مجلس را جهت اجرا در سوگواره انتخاب کردند.

وی اظهار داشت: گروه تعزیه روستای درودگاه، گروه تعزیه روستای زیارت، گروه تعزیه شهر آبپخش، گروه تعزیه عالیشهر، گروه تعزیه روستای زیارت، گروه تعزیه روستای جتوط، گروه تعزیه طلحه دشتستان، گروه تعزیه سعدآباد و گروه تعزیه بوشهر ٩ مجلس انتخابی در بخش رقابتی این سوگواره هستند.

مظفری ادامه داد: علاوه بر حضور یک مجلس تعزیه از بوشهر در سوگواره به عنوان مهمان، دو نمایش دیگر نیز از بوشهر و برازجان در بخش جنبی به اجرای برنامه می پردازند.

یادآور می شود، هشتمین سوگواره تعزیه استان‌ بوشهر از یازدهم الی چهاردهم ماه جاری به میزبانی شهر بوشهر و در میدان تشریفات‌، به همت کانون تعزیه انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار خواهد شد