آخرین مطالب

بمناسبت هفته بسیج/مصاحبه با دانشجوی نخبه بسیجی آبپخشی/تصاویر

آفتاب آبپخش،سعید شریفی: سعی ما این بوده که جریانی ایجاد شود که دوستان دانشجو را با مفهوم علم ، جایگاه آن ونسبت آن با ساخت جامعه اسلامی آشنا کنیم و کمتر در زمینه مصادیق علوم وارد شدیم .


بمناسبت هفته بسیج گفت و گو کوتاهی با یکی از دانشجویان نخبه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام شد که در ادامه گزیده ای از متن گفت و گو می خوانیم:

خودتون رو معرفی کنید؟

سعید شریفی هستم متولد شهر آبپخش شهرستان دشتستان . 25 ساله هستم . مدرسه راهنمایی ودبیرستان را درمدارس شبانه روزی  برازجان بودم وفعلا دانشجوی سال آخر پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستم.

در دوران دانشجویی چه فعالیت هایی داشته اید؟

من در اوایل ورود به دانشگاه کانون ها ی مختلفی را برای فعالیت امتحان  کردم و روحیه افرادی که در آن ها فعالیت می کردند را محک زدم حتی یک کانون خیریه را با کمک چند تا از دوستان ‌ تاسیس کردیم که هنوز هم فعالیت دارد ولی درنهایت بسیج را برای فعالیت انتخاب کردم.

دلایل فعالیت در بسیج را بیان کنید؟

اولا بچه هایی که حول محور بسیج  دور هم جمع می شوند قریب به اتفاق با نیت صاف و خالصی وارد می شوند ومن این روحیه بچه ها را واقعا دوست دارم.

درثانی اهداف وآرمان وارزش هایی که توی بسیج هست همان آرمان های اصیل انقلاب اسلامی هستند که همین ارزش فعالیت در این مجموعه را چند برابر می کند.

علاوه بر این کلیاتی که عرض کردم بافت نیروی انسانی بسیج دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افرادی واقعا مخلص وفداکار با فرماندهی خستگی ناپذیر دارد که هرکسی را مجذوب خودش میکند .

در بسیج دانشگاه چه فعالیت هایی دارید؟

من در بسیج سمت معاونت علمی واحد برادران را دارم واقعا به دلیل مشغله رشته تحصیلیم  شرمنده هستم که نتونستم حق مطلب را ادا کنم ولی بیشتر سعی ما در این معاونت این بوده که جریانی ایجاد شود که دوستان دانشجو را با مفهوم علم ، جایگاه آن ونسبت آن با ساخت جامعه اسلامی آشنا کنیم و کمتر در زمینه مصادیق علوم وارد شدیم . دلیل این کار هم این بوده است که کسی تا وقتی با فلسفه کاری آشنا نباشد ممکن است در مسیر ، هدف اولیه را فراموش کند و خدایی ناکرده وسیله به هدف تبدیل شود. در مراحل بعدی  سعی داریم در زمینه مصادیق علمی بیشتر کار کنیم و برون داد های عینی نیز داشته باشیم.

چه مقام های علمی ای کسب کرده اید؟

دغدغه شخصی خودم در مورد آشنایی دانشجویان پزشکی با فلسفه کاری خودشان بوده و در این زمینه هم در بسیج دانشگاه فعالیت هایی انجام داده ایم . در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشورکه تابستان امسال برگزار شد در حیطه فلسفه پزشکی مقاله ای ارائه دادم و موفق به کسب مدال برنز این رقابت علمی کشوری شدم. همچنین در جشنواره هفته پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال 1395 هم به عنوان پژوهشگر برگزیده  در بخش دانشجویی انتخاب شدم.

تعریفتون از بسیج چیست؟

بسیج کلمه طیبی است که به برکت انقلاب نامش دوباره زنده شد. بسیج مصداق بارزآیه شریفه است که می فرماید "هرکس کار شایسته انجام دهد خواه مرد باشد یا زن در حالی که مومن است او را به حیاتی پاک زنده می داریم"

به نظر من بسیج وروحیه بسیجی است که میتواند حس نشاط و سرزندگی واقعی را به آدم بچشاند و لذت حیات طیب را لذت خوشبختی بی پایان بچشد.

مطمئنا همه انسانها دوست دارند که خوشبخت زندگی بکنند و هدف خلقت انسان نیز خوشبختی است که از راه عبادت وبندگی به دست می آید و بسیجی واقعی یعنی کسی که خود را وقف آرمان های بزرگ و ارزش های بزرگ کرده وقدم در راه بی نهایت گذاشته است . در لحظه لحظه مسیر باید طعم خوشبختی را بچشد .

همانطور که در زیارت اربعین خطاب به امام حسین علیه السلام میگوییم "عشت سعیدا " نیکو وخوشبخت زندگی کردی یعنی کسی که بزرگترین مصیبت های عالم بر او وارد شده ولی میگوییم خوشبخت زندگی کردی ، دلیل دارد دلییلش این است که مسیر را درست قدم برداشته ، جهت حرکت درست است حال اگر اتفاقاتی در مسیر رخ میدهد قضا وقدر الهی است که ما به آن راضی و خشنودیم .

بنابراین بسیجی واقعی با الگو گیری ازامام حسین علیه السلام باید نیت الهی وزندگی جهادی داشته باشد و علی الدوام از خدا راضی باشد که این ها باعث خوشبختی دنیا وسعادت اخرت است.هرکس  این چنین باشد بسیجی  واقعی است .