آخرین مطالب

افتتاحیه طرح سفیران سلامت منطقه آبپخش برگزارشد/تصاویر

آفتاب آبپخش،یکی از نعمت هایی که خداوند به ما ارزانی داشته است نعمت سلامتی است که بایستی این نعمت و پایه های سلامتی و آنچه که می تواند باعث پایداری این نعمت در بین آحاد جامعه به شود را پاس بداریم و به نسل آینده انتقال بدهیم.


معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش گفت: یکی از نعمت هایی که خداوند به ما ارزانی داشته است نعمت سلامتی است که بایستی این نعمت و پایه های سلامتی و آنچه که می تواند باعث پایداری این نعمت در بین آحاد جامعه به شود را پاس بداریم و به نسل آینده انتقال بدهیم.

آقای علی صمصامی اذعان کرد: از مهمترین اهداف جشنواره سلامت ارتقاء سبک سلامت و تغییر نگرش دانش آموزان به کمک نیروی همسالان از دیگر اهداف این جشنواره است که هدف آن دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی است.

آقای صمصامی افزود: طرح سفیران سلامت امسال در مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم در حال اجراست و به عنوان نمادین در دبستان تزکیه آبپخش افتتاح شده است. وی در ادامه گفت:  ده درصد از دانش آموزان هر مدرسه در اجرای این طرح سهیم هستند و برنامه های آموزشی را در سطح مدرسه و خانواده خود ارائه می دهند.

وی بیان داشت: طرح سفیران سلامتن کمکی است به سلامت افراد و دانش آموزان در هر مدرسه و دانش آموزان انتخاب شده در اجرای طرح سفیران سلامت  درخانه و در مدرسه آموزش هایی در رابطه با مواد غذایی سالم، بهداشت فردی و بهداشت محیط بیمارهای ها را به خود دانش آموزان و خانواده های خود آموزش می دهند. که مهمترین وظیفه دانش آموزان طرح سفیران سلامت آموزش های بهداشتی در حوزه بهداشت و سلامت، بهداشت جسمی و روحی در مدرسه است.