آخرین مطالب

مراسم استقبال از دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) باشکوه برگزار شد/تصویر

آفتاب آبپخش،مردم شهر آبپخش و روستاهای اطراف با استقبال بی نظیر خود از دو ضریح خیمه گاه حضرت امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) عشق و ارادت خود به خاندان اهل بیت را نشان دادند.


در ادامه مسیر استقبال کاروان ثارالله  و ضریح خیمه گاه حضرت امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) امروز به شهر آبپخش رسید و فضای این شهر را کربلایی کرد و مردم با حضور باشکوهی از آن استقبال کردند.

ساعت‌ها انتظار و لحظه شماری مردم و حضور پرشور و شعور خیل جمعیت عاشقان و ارادتمندان حال و هوای خاصی به مسیر استقبال بخشیده بود و بعد از ورود دو ضریح مطهر به آبپخش در میدان شهرداری (نخل ) کاروان به کندی حرکت می کرد و مردم شهر آبپخش ساعت ها این ضریح را به آغوش گرفتند و مناجات  می خواندند.

اینجا هر نفسش یاد کربلاست و همه از منتظران حضرت مهدی (عج) و زائران در راه زیارات ضریح خیمه گاه حضرت امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) هستند و سیمای مردم شهر آبپخش بارانی است.

مسئول ستاد بازسازی عتیات عالیات شهر آبپخش در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: پیوند عمیق بین مردم و ائمه(ع) به ویژه امام حسین(ع) ناگسستنی است.

رحمان گشتاسب با تقدیر از حضور بی نظیر مردم شهر آبپخش و روستاهای اطراف در آیین استقبال از این دو ضریح خیمه گاه عنوان کرد: این حرکت بزرگ فرهنگی در راستای تعمیق باورهای دینی و اسلامی صورت گرفته و حال و هوای معنوی به شهرها می دهد.
وی افزود : از همان ابتدای شهادت امام حسین(ع) دشمنان اسلام و قرآن و مکتب اهل بیت تلاش کردند تا یاد اهل بیت از ذهن مردم فراموش شود اما شیعیان همواره این راه و چراغ را پرفروغ نگه داشته اند.