آخرین مطالب

بیستمین مانور زلزله و ایمنی مدارس منطقه آب پخش برگزار شد + تصویر

آفتاب آبپخش،مانور زلزله با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش،بخشداری آب پخش، شهردار آب پخش،مرکز خدمات جامع سلامت آب پخش، اورژانس 115، جمعیت هلال احمر دشتستان، حوزه مقاومت شهید دستغیب آب پخش، حوزه مقاومت بسیج دانش آموزشی شهید فمیده منطقه آب پخش، فرماندهی انتظامی بخش و آتش نشانی  به صورت نمادین در هنرستان فنی حرفه ای کربلا 4  اجرا شد


رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش صبح امروز در پایان این مانور با اشاره به اینکه کشور ایران روی گسل زلزله قرار دارد و جزو کشورهای زلزله‌خیز است، گفت: تاکنون هیچ کشوری نتوانسته است زلزله را پیش‌بینی کند، از این رو باید راهکارهایی را در پیش بگیریم که از طریق مقاوم‌سازی ساختمان‌ها، پناه‌گیری صحیح و ارائه آموزش‌های لازم، خسارت‌های ناشی از زلزله را به حداقل برسانیم.

خانم اکرم پاپری افزود: دانش‌آموزان از جمله افرادی هستند که در زمان حضور در مدرسه بیشتر از سایر افراد در معرض آسیب قرار دارند و در صورت بروز زلزله صدمات بیشتری متوجه آنها است از این رو باید آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان داده شود تا با رعایت مسائل ایمنی، خسارت و تلفات ناشی از زلزله را کاهش دهیم.

 رئیس اداره آموزش و پرورش آبپخش نیز هدف از اجرای مانور زلزله را آشنایی دانش‌آموزان با مسائل ایمنی دانست و اظهار داشت: دانش‌آموزان با فراگیری مسائلی چون حفظ خونسردی و پناهگیری یاد می‌گیرند که در زمان وقوع زلزله چگونه از میزان تلفات و صدمات بکاهند.

 ایشان از زلزله به عنوان یک حادثه غیرمنتظره یاد کرد و افزود: زلزله ممکن است در هر شرایطی به وقوع بپیوندد لذا انسان‌ها باید برای این موقعیت آمادگی لازم را داشته باشند و آموزش‌های لازم را فرا بگیرند تا در موقع حادثه با خونسردی کامل عمل کنند.

فرهاد شبانکاره کارشناس جمعیت هلال احمر دشتستان نیز گفت: این مانور با رویکرد جدید و با هدف آمادگی و آشنایی دانش آموزان با زلزله و اقدامات مناسب جهت کاهش خسارات ناشی از زلزله اجرا شده است.

گفتنی است در این مانور دانش‌آموزان با اجرای پناهگیری، کمک به مصدومان و انجام کمک‌های اولیه مانور زلزله را به خوبی اجرا کردند.