آخرین مطالب

بزرگترین نمایش طنز میدانی جنوب کشور در «آبپخش»/ نمایشی سراسر لبخند/جزییات

آفتاب آبپخش،نمایش «ووموچه» بزرگترین نمایش طنز اجتماعی و میدانی جنوب کشور از 12 آذرماه به مدت 10 شب در شهر آبپخش برگزار خواهد شد.


اردیبهشت ماه امسال بود که نمایش ووموچه (به من چه) بزرگترین طنز میدانی جنوب کشور همزمان با میلاد با سعادت حضرت قائم(عج) در شهر آبپخش برگزار شد که با استقبال گسترده مردم شهرستان دشتستان و استان بوشهر روبرو شد.

 

حال با گذشت هفت ماه از سری اول نمایش «ووموچه»، مسؤولان برگزاری این نمایش در حال آماده سازی برای برگزاری «ووموچه2» در شهر آبپخش هستند.

نمایش طنز اجتماعی «ووموچه»، طنز اجتماعی مردم بوشهر و به زبان محلی است که موضوعات و مشکلات روز جامعه را در قالب طنز به تصویر می کشد و به مخاطب منتقل می کند.

«ووموچه» جمله ای محلی در بین مردم شهرستان دشتستان به معنای " به من ربطی ندارد" است که روایتگر زندگی مردم روستایی است که در قبال مشکلات دهکده خود سکوت می کنند و خواسته های به حق خود را از مسؤولان مطالبه گری نمی کنند؛ اما با ورود شخصیت "آقا معلم" به روستا، وی سعی دارد خواسته های به حق مردم دهکده را به گوش مسؤولان برساند و مردم را نسبت به آینده جامعه خود مطالبه گر و دغدغه مند کند؛ وی در این راه  سختی های زیادی را متحمل می شود اما بالاخره تلاش های "آقا معلم"  جواب می دهد و اهالی روستا با روحیه مطالبه گری به خواسته های به حق خود می رسند.

 

یکی از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی تقویت روحیه مطالبه گری در مردم بوده و هست. مقام معظم رهبری در دیداری که با جمعی از مردم در هفتم خرداد سال جاری داشتند به اهمیت روحیه مطالبه گری اشاره داشتند و فرمودند « خب، آنچه من بر آن تأکید میکنم، این است که ما امروز در جامعه‌مان نیاز مبرم داریم به اینکه آرمانها را مدام تکرار کنیم، مدام بگوییم، مدام روی آن کار کنیم، مدام مطالبه کنیم. این مطالبه‌گری خیلی چیز خوبی است. مطالبه‌گریِ آرمانها از آن چیزهایی است که از آن نباید دست برداشت.»

ایشان در بیاناتی دیگر با اشاره به تطبیق وضع فرهنگی موجود با وضع مطلوب و آرمانی فرمودند: باید ضمن پرهیز از بحث های صرفاً نظری و ذهنی ، به تطبیق وضع فرهنگی موجود با وضع مطلوب و آرمانی پرداخت و با مشخص کردن عیب ها و مشکلات و بررسی علل و عوامل آنها ، به برنامه ریزی زمان بندی شده  برای رفع مشکلات دست یابی به اهداف و آرمان ها ، همت گماشت .

حسن بحرانی در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: نمایش بزرگ «ووموچه» با سبک اجرایی نوین و با خلق صحنه های منحصر به فرد  به مدت 10 شب در شهر آبپخش به روی صحنه  می رود.

 

کارگردان نمایش طنز اجتماعی و میدانی «ووموچه»  افزود: در این نمایش سعی شده است که مشکلات و معضلات جامعه با نگاهی متفاوت به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه نمایش «ووموچه» بزرگترین نمایش طنز اجتماعی و میدانی جنوب کشور محسوب می شود، گفت: این اثر که محصول گروه هنری نافع شهر آبپخش می باشد، نتیجه تلاش تیم ۷۰ نفره اعم از بازیگران و دست اندرکارانی است که پس از پشت سر گذاشتن سه ماه تمرینات مداوم و منظم آماده اجرای این اثر فاخر اجتماعی شده اند.

بحرانی ابراز کرد: گروه طراحی و اجرای صحنه به مدت یک ماه به صورت مستمر به ساخت صحنه و دکور مشغول بوده و هستند.

کارگردان نمایش طنز اجتماعی و میدانی «ووموچه» با بیان اینکه هر شب بیش از یک هزار صندلی برای مخاطبان تدارک دیده شده است، تصریح کرد: در این نمایش از بروزترین افکت های نور، صدا و جلوه های ویژه استفاده شده است.

 

نمایش طنز اجتماعی و میدانی «ووموچه» از 12 آذرماه به مدت 10 شب از ساعت 19:30 دقیقه در اداره برق سابق شهر آبپخش از توابع شهرستان دشتستان برگزار خواهد شد.