آخرین مطالب

آیین بزرگداشت روز جهانی معلولان همزمان با سراسر کشور برگزارشد + تصویر

آفتاب آیبپخش، آیین بزرگداشت روز جهانی معلولان با حضوررئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش، معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش، امام جمعه شهر آبپخش،  شهردار شهر آبپخش، مدیر ومعلمان و خانوادهای دانش آموزان آموزشگاه رودکی برگزار شد


صبح امروز همزمان با  سراسر کشور روزجهانی معلول، دانش آموزان معلول آموزشگاه استثنائی رودکی آب پخش این روز را جشن گرفتند

دانش آموزان آموزشگاه رودکی که همگی با اجرای برنامه‌هایی همچون قرائت قرآن، دکلمه و سرود در فضایی سرشار از سادگی و صمیمیت بخشی از استعدادهای خدادادی خود را به معرض نمایش گذاشتند.

خانم اکرم پاپری رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولین، اظهار داشت: این مراسمی است  که بسیار متفات تر از هر مراسم دیگری بود حس عجیبی در ورود به سالن این مدرسه به ما دست داد اینجا مدرسه ای بود برای معلولین جسمی ، ذهنی چهره های طفل های معصومی که بیش از هر کس دیگری به خدا نزدیک بودند . آنها ناتوان جسمی و ذهنی بودند اما از بسیاری از ما تواناتر ، با اراده تر و خدا جو تر بودند.

وی خاطرنشان کرد: با حمایتهای مادی و معنوی زمینه شکوفایی استعدادهای معلولان را فراهم کنیم تا مستقل شوند .معلولان همانند دیگر افراد جامعه هستند که توانایی های دیگر افراد جامعه را دارند اما ممکن است معلولیت جسمی مقداری زمان انجام فعالیت را از آنها بگیرد. اما هرگز نمیتواند مانع انجام آن شود.

حجت الاسلام خداداد رضاییامام جمعه شهر آبپخش نیز گفت: افراد معلول انسان های توانمندی هستند که گاه توانایی آنها از انسان های سالم هم بیشتر است و امیدواریم ما نیز بتوانیم موانع را از پیش پای پیشرفت معلولان برداریم. 


حجت الاسلام رضایی  هدف از بزرگداشت این روز را مشارکت دادن بیشتر معلولان در زندگی اجتماعی دانست و افزود: نکوداشت شایسته این روز فرصت خوبی برای حمایت همه جانبه از جامعه معلولین است تا زمینه خودباوری و بالندگی دانش آموزان استثنایی نیز در اجتماع فراهم شود

خانم اعظم صمصامی شهردار آبپخش نیزگفت: اهمیت خدمت به دانش آموزان با نیازهای ویژه وفرهنگ سازی برای توجه به این قشر و برنامه ریزی و آماده سازی شرایط زندگی برای حضور مفید معلولین در فعالیت های اجتماعی تاکید کرد.

خانم صمصامی اظهار داشت: نباید با دید ترحم به این افراد نگاه شود بلکه برماست که شرایط رشد و پیشرفت آنان را مهیا کنیم چراکه سعادت و خوشبختی حق آن هاست.

در پایان هدایای به رسم یادبود به دانش آموزان مدرسه رودکی آبپخش اهدا گردید.