آخرین مطالب

برپایی میز خدمت با حضور مسؤولان بخش در مصلی نمازجمعه آبپخش

آفتاب آبپخش،امام جمعه آبپخش در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: دایر شدن میز خدمت هفته آینده در جایگاه نماز جمعه آبپخش گامی موثر در راستای تحقق حقوق شهروندی است.


حجت‌الاسلام خداداد رضایی  امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر آبپخش اظهار داشت: روز دانشجو بعد از 28 مرداد سال 1332، یکی از جریانات گویا و استکبار ستیز و ضد استعمار و عدالت‌خواهی است که در شرایط اختناق کشور به وسیله دانشجو و دانشگاه به وجود آمد.

وی خطاب به دانشجویان عنوان کرد: ماهیت 16 آذر، ماهیت استکبارستیز و ضداستعمار و عدالت‌خواه است، وقتی کودتای 28 مرداد را خارجی‌ها رقم زده و وحشت را در کشور ایجاد کردند، طولی نکشید که ندای حق‌طلبانه دانشگاه آغاز شد و ضداستعمار شعار دادند و عزیزانی خون خود را تقدیم کردند.

خطیب جمعه شهر آبپخش ادامه داد: امروز هم دانشگاه باید نقش سنگین خود را در عبور از بحران‌ها و تحقق اهداف انقلاب اسلامی در راستای 16 آذر 32 به بهترین نحو انجام دهد.

وی با بیان اینکه اگر دانشگاه بخواهد این بار سنگین را به مقصد برساند باید کارهایی را در دستور کار قرار دهد، خاطرنشان کرد: دانشجو باید تحلیل سیاسی مناسبی از اوضاع و احوال امروز داشته باشد و در زمان نیاز، موضع به‌هنگام و مناسبی بگیرد.

امام جمعه شهر آبپخش بیان داشت: داشتن بصیرت و بالا بردن سطح آگاهی دانشجویان و دانشگاهیان از ضرورت‌های دیگر است که دشمن را خوب بشناسد و میدان جنگ علیه انقلاب و دشمن را بداند و به وظیفه خود عمل کند.

حجت الاسلام خداداد رضایی تصریح کرد :  بعد از جنگ جهانی دوم  اعلامیه حقوق بشر به همه انسان ها اعلام شد و جبهه استکبار پس از جنایات پس از جنگ جهانی دوم یک منشور خود ساخته را به عنوان قانون حقوق بشر به تصویب رساندند اما امروز کشورهای که سنگ حقوق بشر را بر سینه  می زنند خودشان بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند.

وی افزود: دشمنان به بهانه های واهی به هر نقطه ای از جهان حمله می کنند و دیوانه وار از رژیم جنایتکار  سعودی حمایت تسلیحاتی می کنند تا ۸۵هزار کودک و مردم بی دفاع و مظلوم کشوری مانند یمن را کشتار می کنند.

حجت الاسلام خداداد رضایی با توجه به ارزش نماز در سرنوشت انسان و انتقادات از حضور حداقلی مردم در نمازهای جماعت یومیه در مساجد شهر آبپخش به بیان مقام معظم رهبری اشاره فرمودند «آموزش و پرورش می تواند در این عرصه از اثر گذارترین‌ها باشد.مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.»

امام جمعه آبپخش گفت: دایر شدن میز خدمت هفته آینده در جایگاه نماز جمعه آبپخش گامی موثر در راستای تحقق حقوق شهروندی است.

وی ابراز کرد: اجرای حقوق شهروندی ضمن افزایش امید و نشاط، موجبات توجه خاص به کرامت انسانی را در جامعه فراهم می‌کند، به‌ روشنی می‌توان دریافت که گفتمان انقلاب اسلامی و فرامین امام راحل در راستای حقوق شهروندی تدوین‌ شده است که هفته آینده رئیس محترم دادگاه بخش آبپخش در دیداری که ساعت ۱۰:۳۰تا اذان ظهر با مردم دارند از نزدیک به مشکلات حقوقی مردم رسیدگی خواهد کرد.