آخرین مطالب

کارگاه رصدی ویژه فرهنگیان علاقه مند به دانش نجوم و ستاره شناسی برگزار شد.+تصویر

آفتاب آبپخش، این کارگاه رصدی با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش، مدیر پژوهش سرا، راهبرآموزشی، مدیران و معلمان مدارس منطقه آبپخش برگزار گردید. تجهیزات به کار گرفته شده در این رصد شامل یک دستگاه تلسکوپ بود. که در ابتدا، همه شرکت کنندگان در حیاط پژوهش سرا گرد هم آمدند.


رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آبپخش گفت اهمیت جایگاه تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: آزمایش باعث تسهیل و ماندگاری فرایند یادگیری می شود.

اکرم پاپری بیان داشت: اهداف آموزش و پرورش با توجه به تنوع و تفاوت توانمندیهای معلمان مستلزم به دسترسی به امکانات و منابعی است که بتواند جوابگوی نیازمندیهای دانش آموزان را جواب گو باشد، و در این راستا لازم است دانش آموزان و معلمین به راحتی بتوانند با کمک آخرین تکنولوژِی روز فرصت یادگیری اثربخش را تجربه نمایند.

خداکرم لشکری مدیر پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش آبپخش، طی سخنانی خاطرنشان کرد: این کارگاه با عنوان «آشنایی با صورت های فلکی و منظومه شمسی» در راستای ترویج علم نجوم و آشنایی فرهنگیان با زیبایی های خلقت آسمان در محل پژوهش سرای دانش آموزی برگزار شده است .

در انتها با توضیحات زیبا و دلنشین آقای لشکری علاقمندان به نجوم، از ساعت 18 تا 20 شب در محل مذکور با استفاده از تلسکوپ به تماشا و رصد زیبایی های آسمان پرداخت.