آخرین مطالب

مدیر کل آموزش و پرورش:ازمدارس روستایی آموزش و پرورش منطقه آبپخش بازدید کرد+تصویر

آفتاب آبپخش، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به همراه  شهرام ستوده منش رئیس اداره آموزش ابتدایی اداره کل و راهبر آموزشی منطقه آبپخش از مدارس روستایی و چند پایه آموزش و پرورش منطقه آب پخش بازدید کردند


 

  مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر به همراه رئیس اداره آموزش ابتدایی اداره کل،  خانم اکرم پاپری رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش،  آقای محمدی معاون آموزشی آموزش و پرورش منطقه آب پخش  و باقر صمصامی راهبر آموزشی منطقه آب پخش در راستای تحقق عدالت آموزشی و توجه جدی به دانش آموزان محروم در کلاس های چند پایه و روستایی  ازچند مدرسه روستایی  منطقه آبپخش بازدید نموده و ضمن بررسی نحوه آموزش معلمان و وضعیت تحصیلی دانش آموزان به بررسی مشکلات و چالش های پیش روی همکاران پرداختند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این بازدید در جمع دانش آموزان این مدارس ضمن تاکید بر تاثیر علم و دانش بر ذهن انسان، افزود:  شما دانش آموزان بعنوان آینده سازان ایران اسلامی باید در زمینه های مختلف بخصوص در مسائل آموزشی و تربیتی سرآمد و شاخص باشید.

ناصرکرمی گفت:  شایسته است با شناسایی و جذب کمک های خیرین گام های موثری در تعلیم و تربیت دانش آموزان برداشته شود.

کرمی بیان داشت:  نقش الگویی معلم و نفوذی که او در انظباط دادن به رفتارهای دانش آموزان دارد، امری بدیهی است.

 وی ادامه داد : آموزگار از ویژگی الگو دهی در دانش آموزان برخوردار است که این مهم می تواند در رشد شخصیت و بهداشت روانی دانش آموزان تاثیرات عمیقی باقی بگذارد.

وی خاطر نشان کرد‌:  بازدید از مدارس باعث  ایجاد همگرایی در نیروهای اداری و آموزشی است و می تواند به درک مشترک نیروهای اداری و آموزشی از برخی بخشنامه ها که که ممکن است ابهامی داشته باشند منجر شده و در بسیاری موارد به مرتفع شدن مشکلات می انجامد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز گفت:  دغدغه اصلی ما این است که هیچ دانش آموزی از امکانات مناسب آموزشی محروم نباشد و هیچدام از همکاران ما به خاطر فعالیت در روستاها دچار زحمت نشوند اما نبود منابع کافی مانع اصلی در مسیر تجهیز مدارس روستایی است و باید تلاش کنیم تا حداقل مهمترین نیازهای روستاها را تامین کنیم.

اکرم پاپری عنوان کرد:  بنیان های خانواده از مدرسه شکل می گیرد، و زمانی که خانواده سالم باشد، آسیب های جامعه کمتر خواهد شد و جامعه ای با تعالی فرهنگی اجتماعی، خانواده ای سالم دارد بنابراین باید به آموزش پرورش و مدارس توجه بیشتری  شود.

گفتی است در پایان این بازدیدها مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر  با اهدای جوایزی از دانش آموزان تقدیر کرد.