آخرین مطالب

نشت لوله نفتی باعث رسوایی و دستگیری اهالی یک منزل در بوشهر شد

آفتاب آبپخش، علی حسن‌پور ظهر امروز در تشریح جزئیات کشف انشعاب غیرمجاز از خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در بوشهر با بیان اینکه گزارشی در این زمینه به  دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر  ارائه شد اظهار داشت: پس از ارائه این گزارش مبنی بر کشف انشعاب غیر مجاز در خط لوله فرآورده‌های نفتی بوشهر، برای تحقیقات آن دستورات لازم صادر شد.


وی از کشف خط لوله انتقال غیر مجاز فرآورده‌های نفتی خبرداد و بیان کرد: بر اساس بررسی‌های اولیه برخی‌ها در هنگام انتقال فرآورده‌های نفتی از کشتی به مخازن زمینی، به وسیله خط لوله به قطر 16 اینج اقدام به برداشت غیر مجاز می‌کردند.

دادستان بوشهر با بیان اینکه متخلفان سوخت را در مخازن ذخیره‌سازی می‌کردند و سپس مخفیانه آنرا انتقال می‌دادند تصریح کرد: بر اساس بررسی انجام شده حدود 2.5 سال است که خط لوله انتقال فرآورده‌‌های نفتی از کشتی به مخازن شرکت فرآورده‌های نفتی بوشهر راه‌اندازی شده ولی زمان و مقدار برداشت غیرمجاز هنوز مشخص نشده است.

حسن‌پور با اشاره به صدور حکم پیگیری قضایی و تعقیب افراد متخلف گفت: خط لوله غیر مجاز یاد شده که به منزلی منتهی می‌شد افراد این منزل  دستگیر و  بازداشت شده‌اند و تحقیقات در خصوص تعداد متخلفان و اینکه سوخت کجا انتقال می‌یافت ادامه دارد.

مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر هم با بیان اینکه این خط لوله اصلی انتقال برای انجام تعمیرات غیرفعال است تصریح کرد:  هم اکنون برای انتقال فرآوری نفتی از کشتی به مخازن زمینی از خط لوله اضطراری استفاده می‌شود.

مسعود نیک‌تاج  با بیان اینکه پس از نشت سوخت از لوله در خیابان طالقاتی بوشهر این تخلف آشکار شد افزود: این تخلف در خانه‌ای واقع در خیابان طالقانی، روبه‌روی گمرک بوشهر رخ داد و امروز با نشت سوخت از لوله انتقال نفت در خیابان طالقانی، این اقدام متخلفانه آشکار شد.