آخرین مطالب

یک آبپخشی برگزیده دومین جشنواره «ایران ساخت» معرفی شد/تصویروجزییات

به گزارش آفتاب آبپخش، مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره شامگاه شنبه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس‌ جمهور در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش آفتاب آبپخش،دربخش دیداری و شنیداری (رشته برنامه تلویزیونی و گزارش خبری) مستند افراماکس ساخته حسین دهقان مجری و خبرنگار صداسیما بوشهر مقام دوم جشنواره به دست آورد.

 

شهاب اسفندیاری، دبیر تخصصی بخش دیداری و شنیداری دومین جشنواره «ایران ساخت» نیز در این نشست خبری ضمن بیان اینکه برگزاری این رویداد با نمایش آثاری که در این حوزه دیده نشده، فعالیتی ترویجی به شمار می‌رود، عنوان کرد: در نخستین دوره نیز صدا و سیما به عنوان یکی از همکاران در برگزاری این رویداد به شمار می‌رفت؛ در این دوره نیز این حرکت ادامه‌دار پیگیری شد، با این تفاوت که با انتقال دبیرخانه به دانشگاه صدا وسیما شاهد اتفاقات مناسبی بودیم. از ظرفیت‌های این مرکز عالی آموزشی بهره بردیم تا به نوعی ارتباط با اساتید و بدنه تولید سازمان تسهیل شود. 


رییس دانشگاه صدا و سیما ادامه داد: این تغییر باعث شد در این بخش شاهد ارتقا و رشد کمی و کیفی آثار باشیم، به گونه‌ای که در دوره نخست ۲۰۰ اثر به این بخش ارسال شد؛ اما با استقرار دبیرخانه در دانشگاه تعداد آثار ارسالی به یک هزار و ۴۱ اثر رسید. آثار برگزیده به ایران ساخت پخش می‌شود.


بر اساس اعلام معاونت علمی، دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان‌سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته‌سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش‌آموزی به همت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» ۴ تا ۸ دی ماه برگزارشد.

لازم به ذکر است، مهندس حسین دهقان مقام اول  جشنواره سخنرانی دانشگاه تهران در سال 96 وهمچنین میکروفن طلایی مجری برتر کشور درسال 97 را بدست آوره بود