آخرین مطالب

کارگاه توانمند سازی مدیران مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم برگزار شد/تصاویر

آفتاب آبپخش، کارگاه توانمند سازی مدیران مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم  برگزار شده است.


رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش کارگاه توانمند سازی مدیران  با اشاره به نقش ارزنده مدیران در جهت دهی به برنامه های تعلیم و تربیت مدارس و هدایت تحصیلی و فردی دانش آموزان گفت: هیچ برنامه ای در آموزش و پرورش به ثمر نخواهد نشست مگر اینکه مورد اعتمادو باور مدیران و معلمان قرار گیرد و در مدرسه و کلاسهای درس عملیاتی و اجرایی شود .  

دکتر اکرم پاپری افزود: باید تلاش کنیم تا دانش آموزان  احساس خودارزشمندی داشته باشد و احساس امید به آینده وجودش آن چنان فرابگیرد که برای دستیابی به اهداف آینده خود حاضر به تحمل سختی باشد.

 خانم دکتر پاپری  در ادامه به ضرورت آگاهی و دانش بیشتر دانش آموزان در خصوص هدایت تحصیلی هم اظهار داشت :  دانش آموزان باید متناسب با استعداد، علائق، توانمندی و نیاز جامعه و بازارکار به رشته های مختلف هدایت شوند.

وی اضافه کرد: بهسازی فرایندهای آموزشی از رویکردهای آموزش و پرورش منطقه آب پخش  است که مدیران بایستی در راستای این رویکرد حرکت و از همه ظرفیت ها استفاده کنند.

رئیس اداره آموزش متوسطه اول اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست بیان داشت : استفاده از ظرفیت مدیران توانمند در اجرای طرح‌های توانمندسازی می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف آموزش  داشته باشد.

حسین آبادی بیان داشت : ما می خواهیم نسلی را تربیت کنیم که به یکدیگر عشق بورزند ، همدیگر را دوست داشته باشند، به خاطر یکدیگر حاضر به ایثارو فداکاری باشند، اسرار یکدیگر را فاش نکنند، اهل خیانت و دروغ نباشند و به هویت ایرانی ،اسلامی خود عشق بورزند .

وی در ادامه افزود: وظیفه اصلی یک مدیر، تسهیل و پیشبرد امر آموزش و یادگیری است که برای رسیدن به این هدف، مدیران بایستی با فرایندهای یادگیری و اهداف آموزشی که در سند تحول نظام تعلیم و تربیت آمده، به خوبی آشنا باشند.

این مقام مسئول اظهار داشت: مهمترین ابعاد توانمند سازی مدیران مدارس به ترتیب میزان بار عاملی آنها عبارتند از: فناوری اطلاعات و ارتباطات، روابط انسانی، و..... در توانمند سازی میران تاثیر دارد