در خانه قرآن محله قلایی /جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه دخترانه ام البنین برگزار شد+ تصویر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آبپخش، صبح امروز طی مراسمی جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدارسه ام البنین در خانه قرآن محله قلایی برگزار شد


در این مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه آب پخش، کارشناس قرآن و عترت، مدیر دار القرآن طیبان، حجت الاسلام طالبی،  معلمان و والدین دانش آموزان حضور داشتند.که در این مراسم اجرای سرود٬ نمایش ٬ بیان فضایل اقامه نماز ٬ خواندن دو رکعت نماز شکر به امامت امام جمعه شهرستان بخشی از برنامه های این جشن بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش گفت: به تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسیده ایم که خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت کنیم و بنده شایسته او به حساب آییم و چه افتخارى از این بالاتر.

 دکتر اکرم پاپری بیان داشت: خداوند، براى آنکه ما به سعادت برسیم و راه صحیح زندگى را بشناسیم، هم در وجود ما عقل قرار داده است و هم توسط پیامبران دین فرستاده است تا با عمل به راهنماییهاى عقل و دین، انسانهایى کامل و سعادتمند شویم.

خانم دکتر پاپری افزود: این را هم باید بدانیم که آنچه را خداوند بر ما واجب  ساخته و از ما خواسته است که عمل کنیم، کارهاى نیک و سودمند و مفید براى ما وجامعه است و آنچه را که حرام دانسته و از آن نهى فرموده است، کارهاى ناشایست و زیان آور است که براى جسم و روح ما ضرر دارد.

وی عنوان کرد: خاطره جشن تکلیف، یک خاطره شیرین تربیتى و معنوى است. و مربیان پرورشی بیشترین سهم و وظیفه را دارند تا این خاطره تربیتى و دینى را هر چه با شکوهتر و به یاد ماندنى تر قرار دهند و به خود تازه مکلّفین هدایایى به تناسب سنّ آنان بدهند.

حجت السلام طالبی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود: اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کنند هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوند.

حجت السلام طالبی خاطز نشان کرد: انس با نماز و ترویج مسائل دینی در بین دانش آموزان را والدین و معلمان باید به تناسب رشد علمی، رشد مسائل مذهبی را نیز پیگیری کنندتا مسائل پرورشی دانش آموزان هماهنگ و هم راستا با آموزش رشد یابد.

در پایان مراسم نیز بعداز اقامه دو رکعت نماز توسط دانش آموزان دختر و برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی، سوگندنامه نیز قرائت و هدایایی به رسم یادبود تقدیم دانش آموزان گردید.