آخرین مطالب

در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آب پخش چه گذشت+ تصویر

آفتاب آبپخش،دبیر و رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش ابتدای سخن خود از بیلان کاری خود گفت: به صورت مداوم با مسئولان استان معاون امور عمرانی استاندار جناب آقای ستوده، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی، فرماندار دشتستان، و بخشدار بخش جلساتی جهت رفع موانع و نواقصات آموزشی منطقه داشته ام.دکتراکرم پاپری در بخش دیگیر از سخنان خود گفت: در ابتدای ورودم سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش را جهت حال رفاه همکاران عزیز اداری و آموزشی برای  برگزاری جلسات تجهیز و افتتاح نمودم اما با توجه به فضای کم سالن، این سالن برای اداره آموزش و پرورش منطقه کفایت نمی کند و ان شاء الله به کمک آقای دکتر سعادت سالن اجتماعات بهتری و در خور فرهنگیان عزیز منطقه را تاسیس کنیم.

دبیر شورای آموزش و پرورش عنوان کرد: با بیان اینکه آموزش و پرورش در ساختار توسعه کشور، به عنوان اساس پیشرفت و ترقی نظام به حساب می آید و نقش مهمی در برنامه های توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایفا می کند افزود: هداف مهم تشکیل شوراهای آموزش و پرورش توجه به بحث اصل مشارکت در جریان تعلیم و تربیت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بیان داشت: با تلاش های فراوان موفق به اخذ گرفتن امتیاز یک دستگاه وانت نیسان برای منطقه برگزاری کلاسهای ضمن خدمت جهت تولنمندی سازی مدیران مدارس و تقویت بنیه علمی، اجرایی المپاد ورزشی، تجهیزو تعمیر مدارس منطقه، بازسازی فضای اداره آموزش و پرورش منطقه و همچنین اردوی همکاران آموزشی به استان یزد در جهت رشد و شکوفایی مدارس منطقه برگزاری اردئ های راهیان نور دختران و پسران و..  را در این مدت  کم توانسته ام به یاری خداوند بزرگ برای مردم فهیم منطقه آب پخش انجام داده باشم.

دکتر پاپری اظهار داشت: نباید از آموزش و پرورش توقع داشته باشیم به تنهایی مشکلات خود را حل کند، بلکه باید تمامی ارگان های شهر دست به دست هم دهند تا مشکلات آموزش و پرورش مرتفع گردد.

وی به مشکلات اموزش وپرورش منطقه از جمله کمبود فضای آموزشی، کمبود تجهیزات ونیروی انسانی اشاره کرد وگفت: با توجه به ظرفیتهای شهرآب پخش وخیرینی که در شهرآب پخش وجود دارد نباید مشکل تجهیزات وفضای آموزشی وجود داشته باشد وانتظار داریم برای رفع نیازهای اموزشی منطقه آب پخش مسئولین و خیرین کمک نمایند. وی نیز در آخر از برگزاری نشست با خیرین مدرسه ساز مدرسه یار در روز عصر چهارشنبه خبر داد.

آقای دکتر سعادت نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان دشتستان گفت: خوشحال و خردسندم که امروز در جمع شما فرهنگیان و فرهنگ دوست منطقه آب پخش حضور یافته ام و از زحمات تمام اعضاء که در راستای حمایت از برنامه های اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش همکاری و حمایت داشته اند تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که در سال جدید این همکاری ها و حمایت ها با رویکرد جدید به صورت مستمر تداوم یابد

.

نماینده شورای اسلامی دشتستان عنوان کرد: گزارشات بسیار خوب و ارزشمند سرکار خانم دکتر پاپری نشان از تصمیم جدی برای شکوفایی منطقه آب پخش می باشد.

نماینده شورای اسلامی شهرستان دشتستان اظهار داشت: با اشاره به اهمیت برقراری عدالت آموزشی و نتایج مثبت آن در جلب رضایت عمومی مردم، با منابع محدود آموزش و پرورش رسیدن به تمام اهداف مورد نظر امکان پذیر نمی باشد و همین امر ضرورت بهره گیری از کمک های مردمی و خیرین و مشارکت های اولیاء دانش آموزان را می رساند.

آقای دکتر باقر سعادت در ادامه سخنان خود قول همکاری در جذب بودجه های به مبلغ صدو بیست میلیون تومان برای آموزش و پرورش منطقه آب پخش و صد میلیون تومان برای تجهیز سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش منطقه را دادند.

رئیس شورای آموزش و پرورش وبخشدار بخش آبپخش ضمن خیر مقدم به حضور آقای سعادت در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آب پخش گفت: برای اینکه بخش آموزش و پرورش قوی و خوبی داشته باشد باید مدیریت آموزش و پرورش ها در بحث توانمند سازی معلمان و دانش آموزان پیش قدم گردند.

آقای مهندس علی تنگ ارمی اظهار داشت : فرهنگ سازی در هر جامعه ای نیازمند برنامه ریزی دقیق در سطوح مختلف ، داشتن اطلاعات جامع و کامل و شناسایی نقاط ضعف و قوت در زمینه های مربوطه است ، لذا در صورتی که این مقوله در قالب مسائل آموزشی و پرورشی و در مقاطع مختلف تحصیلی به اجرا گذاشته شود تاثیر و ماندگاری بیشتر و مفیدتری خواهد داشت.

وی دربخشی دیگر از سخنان خود  نیز به جایگاه آموزش و پرورش در تربیت و پرورش شخصیت افراد و توسعه فرهنگی جامعه اشاره کرد و گفت:  از اهدافی که لازم است از طریق آموزش و پرورش در مدارس مورد تاکید قرار گیرد، رشد شخصیت و انتقال آداب و ارزش ها به نسل نوپا و آینده سار جامعه است، باید بر اصلاح رفتارهای اجتماعی و ایجاد نگرش مثبت منجر به عملکرد صحیح در افراد و پرورش شهروند خوب آگاه به حقوق خود و قوانین مدنی در عرصه زندگی اجتماعی است.

رئیس شورای شهر آب پخش نیز ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به آقای دکتر سعادت نماینده مجلس شورای اسلامی دشتستان گفت: از ابتدای مسئولیت خانم پاپری در اداره آموزش و پرورش ایشان توجه جدی به مسائل آموزش، مدرسه و کارکنان حوزه خود دارند و زحمات ایشان قابل تقدیر و تشکراست و ایشان بهترین تلاش های و تعاملات را در منطقه با سایر مسئولین داشته اند.

 

آقای مهندس فرخ عباسی عنوان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد دولتی زمانی می تواند موفق ترعمل کند که مشارکت مردمی و همراهی تمام اولیا  را در کنار خود داشته باشد.

آقای عباسی تصریح کرد: جلب اعتماد عمومی در این بخش زمانی محقق می شود که کلیه راههای ممکن جهت این مشارکت گسترده آنالیز و بستر مناسب فراهم شود.

آقای نادر صمصامی کارشناس پرورشی اداره آموزش و پرورش نیز گفت برای دهه فجرآموزش و پرورش منطقه آبپخش در نظر دارد: زنگ انقلاب، دیدار با خانواده شهدا، همایش عفاف و حجاب، جشن نو نهالان انقلاب اسلامی، برگزاری نمایشگاه انقلاب در تمامی مدارس منطقه، برگزاری راهپیمایی 22 بهمن،  اجرایی نمایش زندگی روح الله، اجرای سرود 313 نفره دانش آموزان منطقه خواهد بود وی در آخر از حضور پر مهر جناب آقای دکتر سعادت نماینده  مجلس شورای اسلامی دشتستان در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز تشکر کرد.

در جلسه هر کدام از اعضا و شرکت کنندگان نقطه نظرات خود در خصوص موضاعات مطرح شده بیان نمودند .