آخرین مطالب

جزییات آزمون استخدامی جدید ادارات بوشهر+ جزییات سهمیه و مشاغل

آفتاب آبپخش: با توجه به اینکه سهمیه استان در مرحله اول استخدامی امسال 308 نفر بود، اکنون کاهش چشمگیر این سهمیه در مرحله فعلی سوال برانگیز است. این در حالی است که براساس آمارهای رسمی، حدود 30 درصد پست های اداری و مصوب استان بلاتصدی و خالی مانده است.


در مرحله جدید استخدامی دستگاههای اجرایی کشور، 4 هزار و 400 نفر جذب می شوند که از این میزان سهم ادارات استان بوشهر فقط 127 نفر یعنی حدود 2.8 درصد است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ با توجه به اینکه سهمیه استان در مرحله اول استخدامی امسال 308 نفر بود، اکنون کاهش چشمگیر این سهمیه در مرحله فعلی سوال برانگیز است.  این در حالی است که براساس آمارهای رسمی، حدود 30 درصد پست های اداری و مصوب استان بلاتصدی و خالی مانده است.

نکته ای که ضرورت پیگیری دستگاههای اجرایی استان برای دفاع از حق استان و گرفتن سهمیه های بیشتر را ضروری می کند.

براساس این گزارش، آزمون استخدامی سالانه دو مرتبه برگزار می شود که در این مرحله سهم استخدامی استان بوشهر از 4 هزار و 400 نفر کشور، 127 نفر است.

ثبت نام در این دوره از استخدامی از یک شنبه (30 دیماه) در سایت جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir آغاز شده و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 9 بهمن ادامه دارد و گفته شده این زمان قابل تمدید نیست.

همچنین زمان برگزاری ششمین آزمون استخدامی مشترک دستگاه های اجرایی 17 اسفند اعلام شده است.

نکته جالب اینکه، حذق سهمیه بومی در این آزمون می باشد، چرا که چندی پیش دیوان عدالت اداری به رعایت عدالت استخدامی رأی داده همه افراد می توانند در این آزمون شرکت کنند.

گفتنی است سهمیه های استخدامی در این مرحله مربوط به ۱۳ دستگاه بانک ملی، بنیاد شهید، آبفا، امور اراضی، امور مالیاتی، تعزیرات حکومتی، ثبت اسناد، منابع طبیعی، محیط زیست، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، خبرگزاری جمهوری اسلامی، جنگل ها و آبخیزداری، شیلات است.

دانلود دفترچه راهنمای آزمون https://hrtc.ir/media/documents/Registration_Manual.pdf

ثبت نام در آزمون  https://hrtc.ir/exam/list

راهنمای ثبت نام در آزمون https://hrtc.ir/media/documents/Registration_Guide.pdf

گفتنی است؛ برنامه زمان‌بندی امتحان به این شرح می باشد:

1. ثبت‌نام: از یکشنبه 30 دی‌ماه 1397 تا پایان روز سه شنبه 9 بهمن‌ماه 1397 (این زمان تمدید نخواهد شد)

2. دریافت کارت ورود به جلسه: از دوشنبه 13 اسفندماه 1397

4. برگزاری آزمون: روز جمعه 17 اسفندماه 1397