آخرین مطالب

کارگاه آموزش خانواده با محوریت کتابخوانی در آب پخش برگزار شد+تصاویر

آفتاب آبپخش،مشاور امور بانوان بخشداری آب پخش در این کارگاه آموزشی اظهار داشت:این طرح به منظور آشنایی بیشتر خانواده ها با ارزش های همنشینی با کتاب و استفاده بهینه از مطالب ناب کتابها  در حال برگزاری می باشد و در کلیه دبستان های شهر برگزار خواهد شد.


طلعت حسینی افزود:مهمترین هدف اجرای این طرح،پیشگیری از اعتیاد است چون خانواده ای که با کتاب مانوس باشد،آگاه تر شده و از آسیب های اجتماعی دوری می کند.

حسینی بیان داشت:اهداف جانبی این طرح،اهمیت ارتباط مادر و کودک در تربیت صحیح کودک و پیشگیری از اعتیاد،افزایش مهارتهای زندگی در کودکان،نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین خانواده ها،نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی در بین کودکان می باشد.


مشاور امور بانوان بخشداری آبپخش خاطرنشان کرد:در این طرح برای دانش آموزان پایه های اول تا سوم کتاب های با موضوع مهارت زندگی و برای دانش آموزان پایه های چهارم تا ششم نیز کتاب با موضوع محیط زیستی خوانده می شود.


 حسینی ابراز داشت:روش اجرای این طرح در ابتدا در خصوص اهداف طرح با مادرهای بچه ها صحبت شده و بعد از آن توسط مادران و کودکان کتاب خوانده می شود. سپس بچه ها در صورت تمایل برداشت خودشون رو از کتاب نوشته یا نقاشی می کنند. و در پایان اجرای طرح در هر مدرسه طرح تفکیک زباله ها در مدرسه توسط مسولین اجرا می گردد و همچنین بعد از اجرای طرح در مدرسه از طرف جناب بخشدار تعدادی کتاب با همین عنوان ها به کتابخانه مدرسه تقدیم می گردد.