آخرین مطالب

کلاهبردار حرفه‌ای پرداخت وام در ‌بوشهر دستگیر شد

آفتاب آبپخش، رئیس پلیس آگاهی استان بوشهرگفت: فردی که با جعل عنوان از دستگاه‌های اجرایی اقدام به ۶ فقره کلاهبرداری برای پرداخت وام از شهروندان بوشهری کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ جوشن سهرابی عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه با حضور پلیس در همه عرصه‌ها فضا برای متخلفان ناامن شده است اظهار داشت: حضور مستمر و شبانه‌روزی پلیس در همه عرصه‌ها ضمن افزایش امنیت، فضا را برای متخلفان ناامن کرده و با مشارکت مردم افراد متخلف در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و  دستگیر می‌شوند.

وی از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: یککلاهبردار حرفه‌ای با عناوین مختلف نظیر مدیر شرکت فلات قاره، کارمند استانداری، نماینده خرید سازمان برنامه و بودجه و غیره  افراد مورد نظر خود که غالبا بانوان بودند را شناسایی و با اظهار به دارا بودن شماره حساب بانکی و اعتبار در بانک‌ها، امکان دریافت وام برای متقاضیان را فراهم می‌کرد و با جلب نظر اعتماد این افراد مبالغی بین سه تا هفت میلیون تومان از آنان اخذ می‌کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان  بوشهر با اشاره به اینکه این فرد پس از دریافت وجه نقد از افراد، دیگر جوابگوی تماس‌های تلفنی آنها نبود گفت: پس از شناسایی هویت فرد کلاهبردار توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، با اقدامات اطلاعاتی و علمی، در یک عملیات هدفمند در مخفیگاهش دستگیر  و به پلیس آگاهی بوشهر منتقل شد.

وی با بیان اینکه  متهم حین  بازجویی به 6 فقره کلاهبرداری با همین روش در بوشهر اعتراف کرد افزود: این متهم  با صدور قرار بازداشت موقت مرجع قضایی، به زندان منتقل شد.