آخرین مطالب

۱۰۰۰ زندانی استان بوشهر مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند

آفتاب آبپخش، مدیرکل زندان‌های استان بوشهربا بیان اینکه ۶۶۴ نفر از زندانیان استان عفو شدند گفت: با کار کارشناسی انجام شده، پیش بینی می‌شود که یک هزار زندانی استان بوشهر مشمول عفو مقام معظم رهبری یا تخفیف مدت زمان محکومیت قرار بگیرند.

، سید قاسم طباطبایی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با بیان این که برنامه‌های متنوع فرهنگی و تربیتی و ایجاد کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندان‌های استان بوشهر در حال اجراست اظهار داشت: در زمینه اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زمینه تغییر رفتار در زندانیان را فراهم آورده و زندانیان با حضور در برنامه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی زمینه بازگشت سعادتمندانه خود به جامعه را فراهم می‌کنند .

وی، رسالت و هدف اداره کل زندان‌ها را  اصلاح و تربیت و بازسازگاری محکومان با اقدامات فرهنگی و زمینه سازی برای بازگشت زندانیان به جامعه دانست و تصریح کرد: بیش از 60 درصد از زندانیان بوشهر سرپرست خانواده هستند که در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، سعی می‌شود زمینه بازگشت مناسب آنها به جامعه فراهم شود.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر از عفو زندانیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و بیان کرد: در این راستا تاکنون 664 نفر از زندانیان استان  بوشهرمشمول عفو مقام معظم رهبری شدند.

طباطبایی با بیان اینکه 381 نفر مشمول تخفیف مدت محکومیت و 290 نفر نیز از زندان آزاد شده‌اند گفت:پرونده تعدادی  زندانی در حال بررسی است که پیش بینی می‌شود 35 درصد از زندانیان استان بوشهر به تعداد یک‌هزار زندان مورد عفو مقام معظم رهبری قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در 10 ماه امسال و با کمک خیران و همکاری ستاد دیه استان، 118 نفر از محکومان جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد شده شدند خاطر نشان کرد: امسال تعداد 9 نفر از محکومان قصاص از طریق شورای‌های حل اختلاف رضایت شاکی را اخذ کرده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر از وجود 154 زندانی جرائم غیر عمد مالی خبر داد و تصریح کرد: این زندانیان که سه نفر زن و مابقی مرد هستند دارای347 میلیارد تومان بدهی هستند که 61 زندانی محکومان مالی، 46 نفر بدهی مهریه و نفقه و 11 زندانی هم به سبب دیه منتظر همکاری خیران در تامین بدهی و بازگشت به آغوش خانواده هستند.

طباطبایی با اشاره به ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی زندانیان افزود: 40 درصد از محکومان زندان‌های استان بوشهر در حال آموزش فنی و حرفه‌ای است که با انعقاد قراردادهایی با سازمان میراث فرهنگی و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان، زمینه سازی لازم برای آموزش زندانیان فراهم شده تا هر زندانی پس از آزادی یک حرفه را با مدرک رسمی دریافت و بتواند در بدو ورود به جامعه موثر واقع و شغلی برای خود ایجاد کند.

وی از اجرای طرح حبس زدایی در زندان بوشهر خبردادو بیان کرد: اکنون طرح حبس زدایی با استفاده از دستبند وپابند الکترونیکی در سه استان به صورت آزمایشی اجراء شده که برای اجرای این طرح نیاز به تامین زیرساخت‌ها از جمله تامین منابع مالی است.