آخرین مطالب

دانش آموز آب‌پخشی : رئیس مجمع اعضای پیشتازان سازمان دانش آموزی استان شد/تصاویر

آفتاب آبپخش، درهشتمین دوره انتخابات اعضای پیشتاز سازمان دانش آموزی استان، امیرحسین بهادرپور دانش آموز پایه دهم آموزشگاه امام جعفر صادق(ع) منطقه آب‌پخش، نفر اول انتخابات و رئیس مجمع اعضای پیشتاز پسر استان شد


این نشست مجمع و انتخابات اعضا و مربیان پیشتاز سازمان دانش آموزی استان در سالن باهنر بوشهر برگزار شد. درهشتمین دوره انتخابات اعضای پیشتاز سازمان دانش آموزی استان، امیرحسین بهادرپور دانش آموز پایه دهم آموزشگاه امام جعفر صادق(ع) منطقه آب‌پخش، نفر اول انتخابات و رئیس مجمع اعضای پیشتاز پسر استان شد. در این نشست و انتخابات، اعضاء پیشتاز همه شهرستانها و مناطق استان بوشهر حضور داشتند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش اظهار داشت: در مدرسه‌ای که برنامه‌ها شکست می خورد به این دلیل است که از دانش آموزان نظر نمی خواهیم و آنان از ما پاسخ امروزی می خواهند .پس شورا باید مختص کاغذ و خودکار نباشد و با همفکری و نظرات دانش آموزان تصمیم‌گیری شود در اینصورت مشکلی در مدرسه ها پیش نخواهد آمد.

اکرم پاپری ادامه داد: اگر بخواهیم کشوری آباد شود و دانش آموزان، شخصیت امروزیمان را در آینده زیر سوال نبرند ،باید به جوان باوری و جوان یاوری برسیم و بدانیم که دانش آموز امروزی در آینده کشور را نگه خواهد داشت و باید به جوانان تکیه کنیم، آنان را باور داشته باشیم و کارها را به آنان بسپاریم در اینصورت موفق خواهند شد.

رئیس سازمان دانش آموزی و معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز گفت: ضرورت توانمندسازی اعضای تشکلها در امور پرورشی و آموزشی، خواستارتوجه جدی مربیان به امر آموزش پیشتازان شد.

علی صمصامی عنوان کرد:  از جمله آرمان های بلند سازمان دانش آموزی این بوده و هست برنامه ریزی دقیق که با تدوین سیاست های فرهنگی وتربیتی و برنامه و سنجیده وسیله ارتقاء خودباوری، خود آگاهی، خود رهبری و در یک کلام، ارتقاء معرفت، اعتلاء فرهنگ و رشد شخصیت دانش آموزان را فراهم آورند.

سیده معصومه هدایت کارشناس تشکیلات سازمان دانش اموزی آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز عنوان کرد: امروز آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان به ویژه در بخش ارتباطات اجتماعی ، احترام به والدین ، رفتار و گفتار مناسب در برخورد با گروه همسالان ، مسوولیت پذیری در امور خانه و مدرسه ، کمک به همنوع ، انجام فعالیت های گروهی ، یادگیری فعالیت های فنی در منزل ، کار با رایانه ، شرکت فعال در برنامه های فرهنگی  مناسبتی ، تحت آموزش قرار گرفتن بر حسب استعداد فردی ضرورت دارد.