آخرین مطالب

جشن تکلیف دبستان غیر دولتی طوبی برگزار شد/تصاویر

آفتاب آبپخش: طی مراسمی جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدرسه غیر دولتی طوبی برگزار شد


در این مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه آب پخش، ، حجت الاسلام طالبی، فرمانده بسیج دانش آموزی آب پخش، معلمان و والدین دانش آموزان حضور داشتند.

 در این مراسم اجرای سرود٬ نمایش ٬ بیان فضایل اقامه نماز ٬ خواندن دو رکعت نماز شکر به امامت حجت السلام طالبی بخشی از برنامه های این جشن بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش گفت:  به تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسیده ایم که خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت کنیم و بنده شایسته او به حساب آییم و چه افتخارى از این بالاتر.

اکرم پاپری بیان داشت:  خداوند، براى آنکه ما به سعادت برسیم و راه صحیح زندگى را بشناسیم، هم در وجود ما عقل قرار داده است و هم توسط پیامبران دین فرستاده است تا با عمل به راهنماییهاى عقل و دین، انسانهایى کامل و سعادتمند شویم.

پاپری افزود:  این را هم باید بدانیم که آنچه را خداوند بر ما واجب  ساخته و از ما خواسته است که عمل کنیم، کارهاى نیک و سودمند و مفید براى ما وجامعه است و آنچه را که حرام دانسته و از آن نهى فرموده است، کارهاى ناشایست و زیان آور است که براى جسم و روح ما ضرر دارد.

وی عنوان کرد: خاطره جشن تکلیف، یک خاطره شیرین تربیتى و معنوى است. و مربیان پرورشی بیشترین سهم و وظیفه را دارند تا این خاطره تربیتى و دینى را هر چه با شکوهتر و به یاد ماندنى تر قرار دهند و به خود تازه مکلّفین هدایایى به تناسب سنّ آنان بدهند.

حجت السلام طالبی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود:  اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کنند هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوند.

حجت السلام طالبی خاطز نشان کرد:  انس با نماز و ترویج مسائل دینی در بین دانش آموزان را والدین و معلمان باید به تناسب رشد علمی، رشد مسائل مذهبی را نیز پیگیری کنندتا مسائل پرورشی دانش آموزان هماهنگ و هم راستا با آموزش رشد یابد.

در پایان مراسم نیز بعداز اقامه دو رکعت نماز توسط دانش آموزان دختر و برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی، سوگندنامه نیز قرائت و هدایایی به رسم یادبود تقدیم دانش آموزان گردید.