آخرین مطالب

آیین گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی در آبپخش برگزار شد/تصویر

آفتاب آبپخش،صبح امروز به مناسبت هفته تربیتی و زنده نگه‌داشتن نام و یاد دو شهید والامقام شهیدان رجایی و شهید باهنر که بنیان‌گذار تربیت اسلامی در آموزش ‌و پرورش و مدارس بودند، همایش برگزیدگان حوزه پرورشی و تربیت‌بدنی با حضور مسؤولان منطقه آب پخش در دبستان غیر دولتی پسرانه سبحان برگزار شد


امام جمعه شهر آب پخش با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در تعالی جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: مدرسه متولی تربیت نسل آینده کشور است و باید برای افزایش کیفیت آموزشی آن برنامه ریزی جدی شود.

حجت الاسلام خداداد رضایی با بیان تاثیر مخرب فضای مجازی بر خانواده ها و فرزندان اظهار کرد: با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی تاثیر مخرب این فضاها بیشتر شده و باید در تربیت دانش آموزان به گونه ای برنامه ریزی شود که نسل آینده از مخاطرات فضای مجازی مصون بماند.

 وی ادامه داد: مربیان و معاونان پرورشی در مدارس باید افراد مورد اعتماد دانش‌آموزان باشند تا مشکلات، موارد درسی و غیردرسی را با آن‌ها مشورت کنند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این دیدار در سخنانی با اشاره به نقش مهم معلمان و مربیان پرورشی در مدارس تصریح کرد: تربیت درست فرزندان به دست مربیان و معلمان موجب گسترش اخلاق سیاسی، توسعه پایدار و رواج فضایل اخلاقی می شود.

سیروس فتحی خاطرنشان کرد:  نهاد امور تربیتی که با همت شهیدان رجایی و باهنر تاسیس شده نقش مهمی در تعمیق ارزش ها و گسترش فضایل اخلاقی دارد.

وی بزرگترین رسالت آموزش و پرورش را تربیت انسان های امانت دار، قانون مدار و مسئولیت پذیر عنوان و اظهار کرد:  همه بایستی برای تربیت آینده سازان کشور با این ویژگی ها تلاش کنیم.

فتحی با بیان این که اقامه نماز جماعت در مدارس، از برنامه های پایه ای آموزش و پرورش است، خاطر نشان کرد:  همکاری رسانه ها و دستگاه های اجرایی در این زمینه، ضروری است.

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش منطقه اب پخش در این همایش ضمن خیر مقدم به مدعوین نیز اظهار داشت: بنابر فرمایشات حضرت علی (ع)، هیچ ثروتی بالاتر از عقل نیست و هیچ فقری بالاتر از جهل و نادانی نیست و بالاترین میراث انسان ادب اوست و بزرگ‌ترین پشتیبان انسان مشاوره و مشورت با افراد داناست.

اکرم پاپری گفت: هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی را به مربیان پرورشی که سربازان خط مقدم مبارزه با جنگ نرم دشمن هستند را تبریک می‌گویم.

پاپری افزود:  نام و یاد و خاطره دو شهید امور تربیتی شهیدان باهنر و رجایی را گرامی می‌داریم و به روح پرفتوح این دو شهید درود می‌فرستیم که به درجات عالی خدمت‌رسانی به مردم رسیدند.

وی تصریح کرد:  شهیدان رجایی و باهنر بنیان‌گذار امور تربیتی در آموزش‌ و پرورش بودند و این دو شهید محصول با ارزش آموزش‌ و پرورش هستند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیزگفت:  بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تمام تلاش آموزش‌ و پرورش، تربیت دانش‌آموزان در مسیری اسلام بوده است و در این مسیر، 36 هزار دانش‌آموز شهید و شش هزار معلم شهید را در اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم انقلاب کرده است.

علی صمصامی خطاب به مربیان و معاونان پرورشی خاطر نشان کرد:  اگر با عدد و رقم بخواهیم اشاره ‌کنیم به‌جرئت می‌توانیم بگوییم، یک‌پنجم از کل شهدای انقلاب اسلامی مربوط به جامعه آموزش ‌و پرورش است و باید یادی کنیم از شهیدان امور تربیتی که این مسیر را پایه‌گذاری کردند.

صمصامی افزود:  مسیر و هدف آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین مشخص‌شده و همه ما در مدارس ساعت‌های شش‌گانه تربیتی را باید به یک اندازه اهمیت داده و یکی را بر دیگری بالاتر مدنظر قرار ندهیم.

وی گفت: اگر تربیت و آموزش در کنار یکدیگر قرار بگیرند، می‌توانیم به‌جرئت بگوییم که آموزش‌ و پرورش موفق خواهد بود، اگر این دو مقوله از هم جدا شوند آینده خوبی در آموزش‌ و پرورش نخواهیم داشت.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش  تأکید کرد:  دانش‌آموزان در مدارس نیاز به محبت و دیده‌شدن دارند، معاونان و مربیان پرورشی باید به‌گونه‌ای رفتار کنند که دانش‌آموزان به آنها اعتماد لازم و کافی داشته باشند و به سؤالات و مسائلی که برای آنها افتاده پاسخ منطقی بدهند.

صمصامی اضافه کرد:  مربیان پرورشی باید امین دانش‌آموزان باشند و اگر به مشکلات و سخنان دانش‌آموزان را گوش‌داده و اقدام منطقی نداشته باشند، مطمئن باشید دانش‌آموز به بی‌راهه نخواهند

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی امام جمعه شهر آب پخش در جمع کارکنان حوزه پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش افزود: نهاد امور تربیتی در سال 59 با هدف تهذیب دانش آموزان و تعلیم آموزه های دینی به آنها تاسیس شده است.