آخرین مطالب

مراسم اختتامیه مسابقات فوتسال ابتدایی مدارس پسرانه منطقه آب پخش برگزار شد/تصاویر

 به گزارش آفتاب آبپخش،در بازی فینال تیم شهید رضایی منفرد در ضربات پنالتی تیم شهید صمصامی را شکست داده و به مقام اول دست پیدا کرد.در بازی رده بندی تیم دبستان سبحان با غلبه بر دبستان دکتر حسابی به عنوان سومی دست پیدا کرد.


مراسم اختتامیه مسابقات فوتسال ابتدایی مدارس پسرانه منطقه آب پخش در سالن ورزشی امام علی (ع) با شرکت 7 تیم شهید رضایی منفرد،  شهید امیری،  شهید رضایی قلایی،  شهید صمصامی،  انقلاب اسلامی،  سبحان و دکتر حسابی در دو گروه برگزار گردید .

این مراسم  با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آب پخش، کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش آب پخش، راهبر آموزشی اداره اموزش و پرورش منطقه آب پخش،  داوران و دانش آموزان برگزار شد

یکی از برنامه های ثابت و پرطرفدار در برنامه مدارس تربیت بدنی است.

رئیس اداره آموزش و پرورش عنوان نمود : ورزش مقوله ای است که در هر اجتماعی جایگاه ویژه ای دارد و نقش آن در شکوفایی استعداد های مختلف افراد و متعاقب آن تقویت و افزایش ظرفیت های اخلاقی، تربیتی، جسمانی ، ذهنی، عقلی، مهارتی، عاطفی و اجتماعی افراد انکار ناپذیر است، تربیت بدنی بخشی از تعلیم و تربیت است و باعث رشد ابعاد شخصیتی و شناختی و اجتماعی دانش آموزان  می شود.

اکرم پاپری اظهار داشت: باید برای اجتماعی شدن دانش آموزان  بوسیله تربیت بدنی تلاش کرد. ساعت های ورزش در مدارس زمان مناسبی است که دانش آموزان به بازی و فعالیت گروهی بپردازند. در کلاس درس به دلیل اینکه بیشتر معلم در حال صحبت و تدریس است ارتباط بین دانش آموزان به خوبی امکان پذیر نیست اما در ساعات ورزش دانش آموزان آزاد هستند و می توانند با رهبری معلم کارهای بدنی را به صورت گروهی انجام دهند و مفهوم جمع و ارتباط مثبت و موثر با همسالان را بیاموزند و اجتماعی بودن را تمرین کنند.

پاپری اضافه کرد: ورزش از موضوعات درسی مهم است و باید اهمیت آن در مدرسه ها جدی گرفته شود و جایگزینی آن با دروس دیگر جایز نیست و شاید به ظاهر کم اهمیت باشد ولی فعالیت بدنی در واقع به یادگیری دروس نظری کمک شایانی می کند.

وی گفت: بوسیله برنامه منظم ورزشی در مدارس می توان به تقویت حرکات دانش آموزان، مهارت های اجتماعی و سلامت جسمانی آنها یاری رساند.

در پایان بازیهای گروهی تیم های شهید صمصامی، شهید رضایی منفرد، سبحان و دکتر حسابی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا نمودند .

 در بازی های نیمه نهایی تیم های شهید رضایی منفرد و شهید صمصامی با غلبه بر حریفان خود به فینال راه پیدا کردند

در پایان به تیم های اول تا چهارم مدال وکاپ  اهدا گردید

 در بازی فینال تیم شهید رضایی منفرد در ضربات پنالتی تیم شهید صمصامی را شکست داده و به مقام اول دست پیدا کرد.

در بازی رده بندی تیم دبستان سبحان با غلبه بر دبستان دکتر حسابی به عنوان سومی دست پیدا کرد.